AUTO.sk AUTO.sk

Autosalón Ženeva: Elektrická Škoda Vision iV dostane sériového nástupcu v budúcom roku
zdroj: Škoda

Autosalón Ženeva: Elektrická Škoda Vision iV dostane sériového nástupcu v budúcom roku

Dva elektromotory produkujú systémový výkon 225 kW a s odstupom prekonávajú Octaviu RS. Sériového nástupcu štúdie Vision iV sa dočkáme už v budúcom roku.

Nová štúdia českej automobilky prišla so zaujímavým dizajnom. Na prvý pohľad tvarom pripomína kombináciu karosérie kupé a SUV, čiže niečo na spôsob BMW X6. Zaujímavým prvkom je prepojenie predných svetiel LED pásom. Zadné svetlá nie sú priamo spojené, ale nachádza sa medzi nimi svietiaci nápis Škoda. Na extravagancii pridáva modelu čierna strecha, ktorá tvorí na pohľad jeden celok so zadným oknom. V prednej časti má vozidlo okrem svetelného pásu výrazne viac hrán a platí to aj pri pohľade na prelisy karosérie. Prekvapením v prípade štúdie nie sú veľké kolesá a ani kamery namiesto zrkadiel. Samostatnou kapitolou je interiér, o ktorom sme písali už skôr.

Škodu Vision iV poháňa dvojica elektromotorov, jeden vpredu a druhý vzadu, s celkovým výkonom 225 kW. Podľa očakávania poháňajú všetky štyri kolesá. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne koncept za 5,9 s. Na jedno nabitie prejde podľa cyklu WLTP 500 km a batéria sa nabije na 80 % svojej kapacity za 30 minút. Český výrobca ohlásil aj novinky v oblasti ovládania infotainmentu. Koncept Vision iV využíva ovládanie gestami aj hlasom. Na jeho odomknutie nepotrebujete klasický kľúč, ale digitálny kľúč vo svojom telefóne. Čo všetko z noviniek sa dostane do sériového nástupcu, nie je známe, viac sa dozvieme budúci rok, kedy je naplánované predstavenie nového sériového elektromobilu.

Škoda Vision iV (10 obrázkov v galérii)

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio