AUTO.sk AUTO.sk

Škoda Kamiq odhalená, je o niečo väčšia ako Seat Arona
zdroj: Škoda

Škoda Kamiq odhalená, je o niečo väčšia ako Seat Arona

Česká automobilka prezradila všetko podstatné o svojom novom crossoveri. Otázna zostáva už iba cena.

Nový crossover značky Škoda je kompletne odhalený. O novom vozidle sme mali pomerne dobrú predstavu, veď koncern využíva rovnakú techniku v rôznych modeloch. Od začiatku bolo jasné, že Kamiq sa veľkostne zaradí k modelu Arona. Otázkou bolo, či bude o chlp väčší alebo menší. Nakoniec je Kamiq s celkovou dĺžkou 4 241 mm približne o 10 cm dlhší v porovnaní s Aronou a podobné porovnanie platí aj pre rázvor 2 651 mm ku 2 566 mm v prospech Kamiqu. Pri porovnaní výšky a šírky sú na tom Seat aj Škoda veľmi podobne. Česká automobilka zrejme stavila hlavne na vnútorný priestor pre posádku, keďže v kufri sa nárast dĺžky nijako neprejavil. Do oboch vozidiel teoreticky natlačíte batožinu s objemom 400 l. Výrobca zdôrazňuje najmä priestor pre posádku, sediacu vzadu.

Škoda

Dizajn vozidla nie je veľkým prekvapením. Na jednej strane ho predznamenali skôr zverejnené skice a na druhej strane dostal typické prvky českých SUV/crossoverov. Určite to platí pri pohľade na prednú masku, predné dvojdielne svetlá a typický je aj tvar zadných svetlometov. V predných svetlách však došlo aj k zmene. V porovnaní s Kodiaqom sú výrazne tenšie. Interiér navodzuje na prvej fotke dojem kvality, ale aj jednoduchosti. Nechýbajú mu moderné displeje, no zároveň nevybočuje z koncernových koľají. Žiadna talianska emócia z neho nesrší, skôr nemecký chlad a precíznosť.

Základnou jednotkou sa v súlade s očakávaniami stane benzínový trojvalec 1,0 TSI s výkonom 70 kW a s krútiacim momentom 175 Nm. K dispozícii bude aj silnejšia verzia (85 kW a 200 Nm), ale aj slabšia plynová verzia 1,0 G-TEC (66 kW). Vrcholný zážitok v Kamiqu poskytne štvorvalec 1,5 TSI s výkonom 110 kW, a kto preferuje diesel, musí sa uspokojiť výlučne so štvorvalcom 1,6 TDI (85 kW). Motorizácie možno kombinovať s jednou z troch prevodoviek: 5-stupňový manuál, 6-stupňový manuál a 7-stupňová automatická dvojspojková prevodovka.

Škoda Kamiq (9 obrázkov v galérii)

Počas jazdy bude mať vodič na výber štyri režimy jazdy a v prípade o 10 mm nižšieho športového podvozku aj možnosť tuhšieho nastavenia tlmičov. V žiadnej Škode dnes nemôžu chýbať ani Simply Clever prvky. Kamiq ich dostane 20, vrátane ochrany hrany dverí pri ich otváraní, odnímateľnú LED lampu a elektrické dvere batožinového priestoru s funkciou "Tip-To-Close" (stačí zatiahnuť za dvere a hneď sa zavrú). Do výbavy sa dostali aj prvky ako adaptívny tempomat (do rýchlosti 210 km/h) a nechýba ani pripojenie na internet. Otázna ostáva cena.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio