AUTO.sk AUTO.sk

Viacdruhový komunikačný systém BMW rozpozná váš pohľad
zdroj: BMW

Viacdruhový komunikačný systém BMW rozpozná váš pohľad

Prvým vozidlom so zabudovaným systémom BMW Natural Interaction bude od roku 2021 model BMW iNEXT.

Nový pohľad na komunikáciu medzi vozidlom a vodičom, aj tak sa dá opísať BMW Natural Interaction. Nový systém komunikácie predstavuje bavorská automobilka v Barcelone na podujatí Mobile World Congress 2019. Systém v sebe spája najnovšie technológie ovládania hlasom s rozšírenými možnosťami ovládania gestami a s rozpoznávaním pohľadu. Prvým vozidlom so zabudovaným systémom BMW Natural Interaction bude od roku 2021 model BMW iNEXT.

Kombinácia hlasu, gest a pohľadu je typická pri priamej komunikácii medzi ľuďmi. Takmer nikdy to nie je len o hlase, gestá a pohľad sú tiež dôležité. Toto isté chce využiť aj BMW a pri hlasovej komunikácii bude prihliadať, na ktorý objekt sa šofér pozrie alebo ukáže. Vozidlo BMW iNEXT bude snímať pohyb rúk, prstov a analyzovať gestá v kontexte komunikácie. Neustále vylepšovaný inteligentný učiaci sa algoritmus kombinuje a interpretuje komplexné informácie, aby vozidlo dokázalo správne reagovať. Tak vzniká viacdruhová interaktívna skúsenosť, ktorá smeruje k plneniu vodičových pokynov.

BMW viacdruhová komunikácia (20 obrázkov v galérii)

S rozšíreným rozpoznávaním gest a vysokou mierou konektivity vozidla sa interakcia neobmedzuje iba na interiér vozidla. Pasažieri sa prvý raz môžu zaujímať aj o svoje najbližšie okolie ako budovy, či parkovacie miesta. Po ukázaní prstom a vyslovení hlasového povelu dokáže vozidlo zodpovedať aj  komplexnejšie otázky ako napríklad: „Aká je to budova?”, „Dokedy je otvorená táto prevádzka?”, „Ako sa volá táto reštaurácia?” či „Môžem tu parkovať a koľko to bude stáť?” BMW pre lepšiu predstavu pripravilo aj krátke video s názornou ukážkou fungovania systému.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio