AUTO.sk AUTO.sk

Volvo XC90 prešlo modernizáciou. Prichádza aj v šesťmiestnej verzii
zdroj: Volvo

Volvo XC90 prešlo modernizáciou. Prichádza aj v šesťmiestnej verzii

Facelift nepriniesol Volvu XC90 výraznejšie zmeny. Novinkou je šesťmiestna konfigurácia sedadiel a rekuperácia energie pri brzdení.

Švédska automobilka modernizovala svoj model XC90. Výraznejších zmien dizajnu vo vnútri či von sme sa nedočkali. Volvo vydarený dizajn svojej vlajkovej lode nechcelo veľmi meniť, keďže ho verejnosť vníma pozitívne. Novinkami sú tak len nové disky kolies, farby a prepracovaná predná maska. V interiéri sa automobilka zamerala na nové konfigurácie sedadiel. Model XC90 si teraz možno objednať nielen v štvor a sedemmiestnej konfigurácii, ale aj v novej šesťmiestnej. V ponuke pribudli aj nové interiérové materiály.

Volvo

Novinkou pre vlajkovú loď Volva je označenie písmenom "B". Za týmto písmenom sa skrývajú vylepšené motorizácie. Konštruktéri sa však nezamerali na výkon, ale na rekuperáciu energie pri brzdení, vďaka čomu sú emisie a spotreba na papieri nižšie až o 15 %. Rekuperácia bude dostupná so všetkými existujúcimi spaľovacími motormi. S výrobou modernizovanej verzie modelu XC90 sa začne v máji vo švédskom závode Torslanda.

Volvo XC90 (24 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio