AUTO.sk AUTO.sk

Z limitovanej verzie Seat Leon Cupra R ST sa na Slovensku predá len päť kusov
zdroj: Seat

Z limitovanej verzie Seat Leon Cupra R ST sa na Slovensku predá len päť kusov

Seat Leon Cupra R ST bude na našich cestách skutočnou raritou. Slovenský importér totiž do predaja ponúkne len päť vozidiel.

Značka Cupra sa postupne udomácňuje na trhu, ale stále si väčšina fanúšikov spája názov Cupra so športovou verziou Seatu a nevníma ju ako samostatnú značku. Veď označenie Cupra ešte aj dnes nesie napríklad Seat Leon. V týchto dňoch prichádza na slovenský trh limitovaná verzia Seatu Leon Cupra R ST. Kombi, určené pre rýchlych oteckov, bude na našich cestách skutočne výnimočným zjavom. Z limitovanej verzie sa totiž pre Slovensko ušlo len päť kusov. Nechýbajú lišty, spojlery a difúzor. Na pohľad sa limitovaná verzia odlíši medenými doplnkami. Medený vzhľad dostali kolesá, znak, nasávacie otvory na vstup vzduchu, či kryty zrkadiel. Športový prejav zabezpečuje benzínový štvorvalec s výkonom rovných 300 k (221 kW) a krútiaci moment až 400 Nm. Zrýchlenie na 100 km/h tak Leon Cupra R ST po zatlačení plynu na podlahu zvládne tesne pod päť sekúnd a zrýchľovanie sa zastaví až pri hranici 250 km/h. Následné spomalenie majú na starosti štvorpiestikové 370 mm brzdy Brembo. 

Seat Leon Cupra R ST
Seat

Pocit adrenalínu vdýchne jazde zvuk upravenej výfukovej sústavy so štyrmi čiernymi koncovkami. Výhodou Leonu Cupra R ST ostáva popri rýchlosti a emóciách aj praktický pohľad na vozidlo. V batožinovom priestore s objemom 587 l ostáva dosť miesta pre kočík a ďalšiu batožinu. Cenu limitovanej edície importér vo svojej tlačovej správe nezverejnil.

Seat Leon Cupra R ST
Seat

Na Slovensko prichádza aj akčný model Leon Cupra Limited. V štandardnej výbave má niektoré nadštandardné prvky ako digitálny prístrojový panel, navigáciu, adaptívny podvozok, progresívne riadenie, aktívnu uzávierku diferenciálu a FULL-LED svetlá. Za príplatok sú k dispozícii športové sedadlá a brzdy Brembo. Základná cena Leonu Cupra Limited začína na sume 31 940 eur, čo predstavuje zvýhodnenie o 3000 eur.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio