AUTO.sk AUTO.sk

Audi E-Tron vyšlo najstrmším úsekom slávnej zjazdovky Streif v Kitzbüheli
zdroj: Audi

Audi E-Tron vyšlo najstrmším úsekom slávnej zjazdovky Streif v Kitzbüheli

Za volant elektrického E-Tronu sa posadil Mattias Ekström a zdolal na ňom úsek so sklonom až 85 %.

Hahnenkamm, Kitzbühel a Streif - tieto názvy fanúšikovia zjazdu na lyžiach poznajú veľmi dobre. Práve v Kitzbüheli sa totiž koná asi najznámejší zjazd v sezóne. Nedávno sa na zjazdovku nepostavili pretekári, ale elektrické Audi E-Tron. Cieľom automobilky bolo vyjsť hore strmým stúpaním v pasáži so skokom "Mausefalle" v preklade pasca na myši. Sklon v týchto miestach dosahuje hodnotu až 85 %.

Pri zdolávaní najstrmšieho úseku Streifu sa Audi muselo spoľahnúť nielen na elektrickú silu modelu E-Tron. Pri pokuse nasadilo pneumatiky s hrotmi a nechýbalo ani bezpečnostné istenie pre prípad, že by pokus nevyšiel. Za volant sa posadil Mattias Ekström, dvojnásobný majster DTM a majster v Rallycrosse. O jeho ochranu sa okrem istiaceho lana pričinila aj bezpečnostná klietka a šesťbodový bezpečnostný pás. "Zdolať 85 % sklon znelo na začiatku ako nemožné. Dokonca aj ja som bol udivený tým, ako sa vozidlo ovládalo v tak náročnom teréne", okomentoval svoju jazdu Ekström. Výjazd Mattiasa Ekströma hore "pascou na myši" si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Podobný kúsok Audi predviedlo v roku 1986 pri natáčaní reklamy. Vtedy sa za volant modelu Audi 100 CS quattro posadil Harald Demuth a vyšiel na vrchol skokanského mostíka.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio