AUTO.sk AUTO.sk

Hyundai plánuje ostrý model i20 N
zdroj: Michal Švančara

Hyundai plánuje ostrý model i20 N

Na najmenší Hyundai s označením N si musíme počkať do budúceho roku. Nasledovať by mala ostrá verzia Tucsonu, ale aj "halo car".

Rok 2019 by nemal priniesť nič nové z pohľadu divízie N. Inými slovami Hyundai neplánuje predstaviť nový sériový športový model s označením N. Po úspechu modelu i30 N sme sa dočkali verzie Fastback N a v USA pribudol Veloster N. Podľa informácií portálu Autocar, odvolávajúceho sa na predstaviteľov značky, však konštruktéri z N divízie nespia. Už v prvej časti roku 2020 by sme sa mali dočkať konkurenta pre Fiestu ST. Označenie N tak dostane aj model i20. Očakávať môžeme športové tvary, výrazný zvuk, ale aj výkonný motor. Rovnaký recept použil Hyundai v prípade i30 N a oplatilo sa. Menší model i20 s najväčšou pravdepodobnosťou nedostane silný benzínový motor s objemom 2,0 l. Zrejme si bude musieť vystačiť s menším štvorvalcom 1,6 T-GDI. Konštruktéri by z neho mali vydolovať aspoň 200 konských síl, aby bol i20 N konkurencieschopný. 

Hyundai i20
Hyundai

Po i20 N by malo prísť na rad SUV, ktoré má aj v kategórii športovo ladených vozidiel veľký potenciál predaja. Konkurentom pre Cupru Atecu s výkonom 300 k sa stane ostrá verzia Tucsonu. Hyundai N poodhalil plány aj ďalej do budúcnosti. V roku 2022 by mal prísť s vlastným "halo car". Za anglickým výrazom sa skrýva často extravagantné auto, ktoré okamžite upúta pozornosť a s tradičnými modelmi značky nemá okrem znaku na kapote veľa spoločného. Za podobné autá si automobilky väčšinou pýtajú sumy prekračujúce 100-tisíc eur. V prípade Hyundaiu by malo ísť o výrazne nižšiu sumu. O pohone "halo" auta sa stále špekuluje. Predstavitelia značky hovoria skôr o elektrifikovanej verzii. Asi najpravdepodobnejšou možnosťou je hybrid so spaľovacím motorom vpredu a elektromotorom vzadu. Známy zatiaľ nie je ani typ karosérie. V každom prípade po prvých vydarených N modeloch sú očakávania veľké.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio