AUTO.sk AUTO.sk

Opel Corsa dostane svetlá s vyspelou technológiou
zdroj: Opel

Opel Corsa dostane svetlá s vyspelou technológiou

Nová generácia Corsy by sa po miernom zdržaní vo vývoji mala dostať na cesty už tento rok. Prvá fotografia ukazuje, že dostane inteligentné LED svetlá.

Novú generáciu Corsy s označením F sme zrejme už dnes mohli bežne stretať na cestách. Realita je však iná a Opel teraz len zverejnil prvú fotografiu, ktorá síce neodhaľuje vzhľad nového modelu, ale aspoň upozorňuje na jeho skorý príchod. Za zdržaním vo vývoji novej Corsy je prechod značky Opel z koncernu GM pod krídla francúzskeho PSA. Konštruktéri preto museli urobiť krok späť. Väčšinu dovtedajšieho vývoja museli zahodiť a novú Corsu postaviť na platforme koncernu PSA, ktorú využije aj budúca generácia Peugeotu 208. 

Corsa teda dostane aj motory a prevodovky PSA. Takmer s istotou v nej nebude chýbať trojvalec 1,2 PureTech v rôznych výkonových verziách. Motor 1,6 PureTech s výkonom 165 kW je pre Corsu možno už príliš silný, ale možno nájde svoje miesto v športovej verzii. Ak sa Opel rozhodne vyjsť v ústrety aj záujemcom o naftu, tak určite staví na motor 1,5 BlueHdi, ktorý spĺňa najnovšie emisné normy. Nová Corsa na druhej strane určite dostane aj elektrifikovaný pohon, pravdepodobne pôjde o mild hybrid. Všetky tieto informácie zatiaľ nie sú oficiálne, ale na ich potvrdenie už nebudeme čakať dlho. Výroba novej generácie Opel Corsy má totiž odštartovať už tento rok. Prvá fotografia nám odhalila aspoň predné svetlo a vieme z nej, že Corsa dostane svetlá IntelliLux LED® Matrix. Opel tak ukazuje, že svetlá s vyspelou technológiou majú miesto v čoraz lacnejších autách.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio