AUTO.sk AUTO.sk

Škoda Kamiq odhaľuje svoj interiér na prvej fotke
zdroj: Škoda

Škoda Kamiq odhaľuje svoj interiér na prvej fotke

Interiér crossoveru Kamiq je inšpirovaný štúdiou Vision RS. Dominantným prvkom je veľký dotykový displej.

S prvou fotografiou interiéru zverejnila Škoda aj prvé informácie o vnútornom priestore nového crossoveru Kamiq. Posádka sa vraj môže tešiť na dostatok miesta. Český výrobca totiž opäť posunul kolesá čo najviac od seba dopredu a dozadu, aby mohol veľký priestor medzi nimi poslúžiť pre posádku. Konkrétne rozmery však zatiaľ nepoznáme. Prvé informácie sa týkajú kufra, ktorý má objem rovných 400 litrov a po sklopení sedadiel narastie na 1395 l.

Pohľad na palubnú dosku ukazuje inšpiráciu v Štúdii Vision RS. Interiér sa vyznačuje minimálnym počtom tlačidiel, je horizontálne členený a výduchy klimatizácie natiahnuté až nadoraz k dverám mu dodávajú dojem poriadnej šírky. Dominantou je veľký, na palubnej doske voľne položený dotykový displej. Fotografia nám tiež odhaľuje digitálny prístrojový panel "Virtuálny kokpit" s uhlopriečkou 10,25 palca.

Pri výrobe palubnej dosky stavila Škoda na mäkčené materiály a novú úpravu povrchu, ktorá napodobňuje kryštalickú štruktúru. Tento prvok interiéru sa stane typický pre všetky modely Škoda.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio