AUTO.sk AUTO.sk

Golf, elektromobil a SUV kabriolet. Pozrite si, čo Volkswagen chystá v roku 2019
zdroj: Volkswagen

Golf, elektromobil a SUV kabriolet. Pozrite si, čo Volkswagen chystá v roku 2019

Nová generácia Volkswagenu Golf, inovovaný Passat a úplne nový elektromobil, je len časťou z noviniek, ktoré si pre nás nemecká automobilka v tomto roku prichystala.

Volkswagen v krátkom videu odhalil svoje plány pre rok 2019. Najdôležitejšou novinkou bude bez pochyby nová generácia Golfu. Najpredávanejší model značky sa v novej podobe odhalí na jeseň. Druhou veľkou novinkou bude nový elektromobil. Vychádzať bude z konceptu I.D. Hatch. Vozidlo, ktorého názov automobilka zatiaľ nepotvrdila, je postavené na novej elektrickej platforme MEB. Vynikať bude slušným dojazdom, keď na jedno nabitie prejde podľa cyklu WLTP až 550 km. Realita bude ako vždy o trochu menej optimistická. Hodnota 470 km sa už javí ako reálne a stále nadštandardné číslo.

Faceliftovaný Passat

V roku 2019 sa dočkáme aj inovovanej verzie modelu Passat. Americkú špecifikáciu modelu sme už mohli vidieť na fotografiách z autosalónu v Detroite, na európsku si ešte počkáme. Na podrobnosti je ešte priskoro, ale keď si spojíme dva a dva, tak nám vychádza, že vylepšenia neobídu ani plug-in hybridnú verziu. V tomto roku má totiž na trh prísť aj vylepšený Superb plug-in hybrid. Oproti súčasnému Passatu GTE má dostať batériu s vyššou kapacitou. A keďže Passat za Superbom nemôže zaostávať, tak výsledok je jasný. Passat sa podľa automobilky stane prvým modelom vo svojom segmente na svete, ktorý prekoná hranicu 30-miliónov predaných kusov. Stane sa tak už tento rok.

Volkswagen T-Roc je už nejaký čas v predaji, stále však krátko na to, aby prišiel výrobca s modernizovanou verziou. Jedna novinka sa ale dotkne aj T-Rocu. Na trh totiž príde ako kabriolet s plátennou strechou. Jedným z najnovších modelov je aj menší crossover T-Cross. Nové vozidlo sme mohli vidieť už minulý rok, ale zatiaľ len na predvádzacom móle. Na cesty sa sériová verzia, vyrábaná v Španielsku, dostane už v nasledujúcich dňoch a týždňoch.

Motory na plyn aj ostrý Golf

V súlade so stratégiou značiek Seat a Škoda aj Volkswagen vybaví svoje vozidlá motormi TGI, spaľujúcimi zemný plyn. V Pole sa predstaví trojvalec s objemom 1,0 l a v Golfe štvorvalec 1,5 TGI. Oproti predchodcom sa vyznačujú výrazne vyšším dojazdom na plyn, na druhej strane im ustúpila benzínová nádrž, ktorá teraz slúži len pre núdzový dojazd.

Medzi najrýchlejšie vozidlá značky sa zaradí Golf GTI TCR. S výkonom 213 kW nepôjde o najsilnejší model, ale maximálna rýchlosť 265 km/h z neho robí najrýchlejší Golf. Ak hovoríme o rýchlych autách, nemôžeme obísť elektrický I.D. R, ktorý zdolal v roku 2018 legendárne stúpanie Pikes Peak v rekordnom čase. Hon za rekordami vo Volkswagene neustal, a tak sa v roku 2019 objaví pretekársky model I.D. R pri plnení ďalších výziev.

zdroj:

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio