AUTO.sk AUTO.sk

Pozrite si modernizovanú triedu V na fotkách
zdroj: Mercedes

Pozrite si modernizovanú triedu V na fotkách

Mercedes modernizoval triedu V, ale zmeny nie sú len o úprave dizajnu, novej výbave a novom naftovom motore. Divízia Mercedes-Benz Vans ide ešte o krok ďalej a v blízkej budúcnosti ponúkne aj plne elektrické veľkopriestorové vozidlo.

Mercedes triedy V bol predstavený verejnosti v roku 2014. Odvtedy sa na cesty dostalo viac ako 200-tisíc kusov týchto veľkopriestorových vozidiel. Teraz prišiel čas na modernizáciu, ktorej stredobodom je prepracovaný, výrazný dizajn predku a využitie štvorvalcového dieselového motora OM 654. Vo verzii V 300 d dosahuje hodnotu výkonu 176 kW (239 k) (parametre nájdete v tabuľke na konci článku). V Mercedese triedy V je prvýkrát dostupná automatická prevodovka 9G-TRONIC, ako aj moderné bezpečnostné a asistenčné systémy, ku ktorým patrí aktívny asistent brzdenia. 

Mercedes triedy V (25 obrázkov v galérii)

Facelift priniesol zmeny aj v interiéri. Trieda V získala nové ventilačné dýzy so športovým vzhľadom turbín, ako aj nový ciferník v združenom prístroji. Vďaka menšiemu množstvu zobrazení bude mať vodič výrazne lepší prehľad. Novinkou je čalúnenie a výbava v koži napa Tartufo. Spolu s kožou Lugano a kožou napa, ktoré sa dodávajú v čiernej a hodvábnej béžovej farbe, ako aj čiernou látkou Santos je teda k dispozícii dokopy šesť vyhotovení čalúnenia vo svetlých a tmavých odtieňoch. Z noviniek v triede V profitujú aj kompaktné obytné vozidlá a vozidlá na voľný čas Marco Polo a Marco Polo HORIZON.

Mercedes V .- Marco Polo (14 obrázkov v galérii)

Novú triedu V bude v Európe možné objednať od marca 2019. Divízia Mercedes-Benz Vans okrem toho pokračuje vo vylepšovaní svojej stratégie elektrifikácie eDrive@VANs a v blízkej budúcnosti ponúkne aj plne elektrické veľkopriestorové vozidlo. Na ďalšie detaily si ešte musíme počkať.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio