AUTO.sk AUTO.sk

Peugeot získal cenu za najkrajšie auto aj najkrajší koncept roka 2018
zdroj: Peugeot

Peugeot získal cenu za najkrajšie auto aj najkrajší koncept roka 2018

Za víťaza 35. ročníka podujatia International Automobile Festival môžeme považovať Peugeot. Cenu si odniesol aj Land Rover a Ferrari.

Pred dvoma mesiacmi bolo odštartované internetové hlasovanie pre najkrajšie auto roka 2018. Tento rok sa do neho zapojilo viac ako 100-tisíc ľudí. Podmienkou pre nomináciu vozidiel bola cena pod 60-tisíc eur a uvedenie na trh v roku 2018. Víťazom v kategórii sériové auto sa stal Peugeot 508 (na titulke), ktorý svojím vzhľadom zaujal už na autosalóne v Ženeve (mimochodom, Peugeot 508 sa v týchto dňoch stal autom roka na Slovensku). V hlasovaní získal 34,23 % všetkých hlasov, ale nešlo o dominantné víťazstvo. Mercedes triedy A dostal na druhom mieste 28,78 %. Tesný súboj o tretie miesto zviedol nový Range Rover Evoque (18,68 %) s modelom DS3 Crossback (18,31 %). Miernym prekvapením je, že v hlasovaní sa príliš nedarilo SUV modelom. O víťazoch v ďalších kategóriách rozhodovala porota, zložená z expertov, dizajnérov, architektov a médií.

Peugeot e-Legend Concept
Peugeot e-Legend Concept

V kategórii najkrajší koncept posunula na prvé miesto Peugeot a jeho koncept e-Legend. V tomto prípade musíme len súhlasiť s rozhodnutím poroty. Koncept e-Legend v sebe skrýva moderné technológie, ale navonok ide o vydarený retrodizajn, inšpirovaný modelom 504 Coupe.

V kategórii najkrajší interiér zabodoval Range Rover Evoque.

Range Rover Evoque
Land Rover

Superautom roku 2018 sa stalo Ferrari Monza SP2. Víťazi boli vyhlásení v rámci 34. ročníka podujatia International Automobile Festival.

Ferrari Monza SP2

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio