AUTO.sk AUTO.sk

Prvý dojem Opel Combo Van: Príjemný pre šoféra, praktický pre závozníka
zdroj: Opel

Prvý dojem Opel Combo Van: Príjemný pre šoféra, praktický pre závozníka

Po uzavretí spolupráce s koncernom PSA Opel modernizuje portfólio svojich vozidiel. Combo Van je úžitkovou verziou známeho Comba. Má priestor pre dve palety a príjemnú kabínu.

Po siedmich rokoch starého modelu predstavila na Slovensku nemecká automobilka novú generáciu rodinného vanu a úžitkového vozidla Combo. U nás sa tak udialo v septembri minulého roka, nové Combo však už bolo v pláne dlhšie. Aká je rodinná verzia Life, ktorá vznikla v spolupráci s PSA, sme v redakčnom teste okúsili na vlastnej koži. Už tam sme vychválili nespočetné množstvo odkladacích plôch a príjemné jazdné vlastnosti. Opel Combo Van je ešte o stupeň praktickejšie auto. Iba pár mesiacov po svetovom uvedení sa hrdí titulom motora roku 2018 a dodávky roku 2019.

Opel Combo Van
Zdroj: Opel

Úžitková verzia modelu je orientovaná predovšetkým na doručovateľské spoločnosti a malých dodávateľov, teda primárne na prevoz tovaru. V dizajne si zmenu oproti rodinnej verzií všimnete na prvý pohľad. Najviac samozrejme vynikne absencia okien od B-stĺpika smerom dozadu v prípade dvoj- a trojmiestnej verzie.

Opel Combo Van
Zdroj: Opel

Po nastúpení na miesto vodiča rozdiel v porovnaní s osobnou verziou príliš nevidieť. V prípade, že si objednáte trojsedadlovú konfiguráciu, je predný rad doplnený o jedno miesto navyše. Ide o užšie sedadlo, ktoré je stále plnohodnotné. Na dlhé cesty by ste na ňom však sedieť nechceli. Opel rád prízvukuje, že auto bolo pôvodne vyvíjané ako osobné vozidlo. Práve preto rozdiely v komforte medzi osobnou a úžitkovou verziou inak nie sú.

Opel Combo Van
Zdroj: Opel

Na verzií Van je najdôležitejší úložný priestor. Ten závisí od dĺžky karosérie a počtu sedadiel. Opel totiž v modeli Combo Van ponúka dve dĺžky karosérie a 2,3 alebo 5 sedadlovú konfiguráciu. Aj v najkratšom z modelov je priestor pre dve europalety samozrejmosťou a celková nosnosť nákladu môže dosahovať až 948 kg. V porovnaní s mnohými konkurentmi v segmente tak ponúka praktickejšie rozloženie priestoru a väčší objem. V priebehu tohto roka pribudne aj systém varovania pred preťažením vozidla.

Opel Combo Van
Zdroj: Opel

Combo Van sme krátko testovali aj na našich cestách. Z hľadiska jazdných vlastností išlo o príjemnú a tichú jazdu, podobne ako pri osobnej verzií auta. Nenaložená dodávka bola aj napriek odľahčenej zadnej časti veľmi pokojná, neodskakovala v zákrutách a pôsobila veľmi stabilne. 

Z motorického hľadiska ponúka Opel zatiaľ len naftový motor s objemom 1,5 litra. Ten je však ladený do dvoch výkonnostných úrovní- 75 kW a 96 kW. V priebehu roka pribudne aj 1,6 litrový naftový štvorvalec. Nový Opel Combo Van kúpite v akčnej cene už od 11 200 eur bez DPH. Spomedzi súrodencov Berlingo Furgon a Partner Furgon je tak cenovo najdostupnejší.

Najnovšie z kategórie: Testy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio