AUTO.sk AUTO.sk

Záujem o Lexus UX v Japonsku prekonal očakávania. Predáva sa aj na Slovensku
zdroj: Lexus

Záujem o Lexus UX v Japonsku prekonal očakávania. Predáva sa aj na Slovensku

Najmenšie SUV značky Lexus, model UX, je v predaji už aj na Slovensku. Cena modelu začína od 36 400 eur.

Lexus plánoval na japonskom trhu predávať 900 ks nového SUV UX mesačne. Objednávky sa však okamžite vyšplhali na číslo 8 800 kusov. Očakávania tak boli prekročené až o 980 %. Najmenšie SUV z dielne značky zaujalo tradične výraznými tvarmi. Ostré línie vpredu, s typickou prednou maskou pre vozidlá Lexus, zjavne zaujali. Dizajn modelu UX však nie je o nefunkčných tvaroch s cieľom zaujať. Príkladom sú zadné svetlá prepojené LED pásom. Obsahujú až 120 LED diód, ale okrem ozdobnej funkcie slúžia aj na smerovanie prúdenia vzduchu.

Lexus UX
Lexus

Vo vnútri pôsobí nový Lexus UX uhladene, moderne, a aj hodnotne. V tomto ohľade spravila značka v posledných rokoch výrazný krok vpred. Dizajnéri mysleli aj na výhľad spoza volantu. Palubnú dosku preto posunuli nižšie, a čo najviac zúžili predné stĺpiky.

Lexus UX (9 obrázkov v galérii)

Mestský crossover Lexusu bol vybudovaný na novej platforme GA-C. Použitie takejto konštrukcie umožnilo zvýšiť tuhosť karosérie a znížiť ťažisko, čo má priniesť zlepšené jazdné vlastnosti vozidla. Verziu UX 250h poháňa najnovšia 4. generácia hybridného systému s celkovým výkonom 184 k a vo verzii s pohonom na prednú nápravu zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 8,5 s. Hybridný Lexus UX je dostupný aj vo verzii AWD s inteligentným pohonom 4x4, nazývaným E-Four. Verzia Lexus UX 200 má 4-valcový dvojlitrový zážihový motor s výkonom 171 koní. Na Slovensku bol predpredaj modelu Lexus UX už spustený. Prvé vozidlá budú u predajcov už v priebehu mesiaca marec, teda o niekoľko týždňov. Cena modelu začína od 36 400 eur pre konvenčný motor, pri hybridnej verzii začína cena modelu na sume 37 900 eur.

zdroj: TS: Lexus

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio