AUTO.sk AUTO.sk

Cestnú verziu Aston Martin Valkyrie zrýchli na okruhu balík AMR Track Pack
zdroj: Aston Martin

Cestnú verziu Aston Martin Valkyrie zrýchli na okruhu balík AMR Track Pack

Kto nechce naháňať stotiny na okruhu, môže vsadiť na luxus a napríklad doplnky pozlátené 24 karátovým zlatom.

Aston Martin zatiaľ plánuje vyrobiť len 175 kusov hyperauta Valkyrie. Všetky už majú určeného majiteľa. Presne 25 áut bude postavených výlučne pre jazdu na okruhu, ďalších 150 môžu majitelia legálne zobrať aj na bežné cesty. Tento kompromis prináša horšie časy na okruhoch, a preto prichádza Aston Martin s riešením v podobe balíka AMR Track Performance. V rámci balíka získajú záujemcovia nové vylepšené náhradné diely, určené výlučne na okruh. Vozidlo si tak môžu kedykoľvek prestavať podľa toho, či idú naháňať rýchle časy, alebo potrebujú zájsť do obchodu pre rožky. Na trati je Valkyrie s balíkom Track Performance rýchlejšie zhruba o 8 % na kolo, nie je však tak rýchle ako 25 kusov, vyrobených špeciálne pre okruhové jazdenie. Nový balík zrýchľuje auto najmä vďaka upravenej prednej časti, ktorá zvyšuje prítlak. V rámci balíka dostane majiteľ set karosárskych dielov, odľahčené titánové brzdy, upravené pruženie a čierne matné horčíkové disky.

Aston Martin Valkyrie Track Performance Pack (6 obrázkov v galérii)

V duchu dnešnej doby však výkonný Aston Martin nie je len o čistej rýchlosti na okruhu, ktorú mu vštepil jeden z najslávnejších konštruktérov F1, Adrian Newey. Športové vozidlo dostane aj prvky výbavy, ktoré by sme čakali skôr v Rolls Royce. Ponúka široké možnosti individualizácie a zákazník by sa v nich mohol aj "stratiť". Pre tých, ktorí si nevedia vybrať, pripravil Aston Martin tri exkluzívne vyšpecifikované verzie Ultimate, Mantis a Spirit.

Aston Martin Valkyrie Ultimate (7 obrázkov v galérii)

Základným kameňom Ultimate je materiál z uhlíkových vlákien, čo je v súlade s poslaním Valkyrie. V prípade verzie Mantis je to už viac o predvádzaní vlastného bohatstva. Základným kameňom je v tomto prípade zlatý balík. V rámci neho dostanú zákazníci 24 karátovým zlatom pozlátenú líniu na kapote a boku vozidla. Zlaté prvky nájdeme aj na veku pre dolievanie oleja a v niektorých detailoch interiéru.

Aston Martin Valkyrie Mantis (7 obrázkov v galérii)

Verzia Spirit v sebe kombinuje striebornú farbu Ethanol Silver s prvkami v oranžovej farbe Caycous Orange.Vo vnútri dostal sivú alcantaru a v detailoch sa skrývajú čierne klenoty.

Aston Martin Valkyrie Spirit (6 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio