AUTO.sk AUTO.sk

Predstavenie novej generácie Škody Octavia sa blíži
zdroj: Škoda-ilustračné

Predstavenie novej generácie Škody Octavia sa blíži

Oficiálne informácie ešte nie sú k dispozícii, ale na povrch začínajú aj tak presakovať prvé poznatky. Britský automobilový portál Auto Express získal prvé zákulisné informácie priamo z prostredia automobilky.

Nová generácia Škody Otavia by mala byť odhalená už v druhej polovici tohto roku. Informácie o nástupcovi českého bestselleru priniesol portál Auto Express, odvolávajúci sa na zdroj z prostredia automobilky. Štvrtá generácia je údajne obľúbeným projektom najvyššieho šéfa Škody, Bernharda Maiera. Netreba sa tomu čudovať, keďže z hľadiska predajných čísel ide o chrbtovú kosť českej automobilky. 

Z pohľadu vonkajších rozmerov by nemalo dôjsť k výraznejším zmenám, zachovaný ostane pravdepodobne aj rázvor náprav. Tipovať vzhľad je momentálne ešte ťažké, minulosťou by sa však mali stať predné dvojdielne svetlá a napriek konzervatívnemu prístupu by mala Octavia vzbudzovať na pohľad viac emócií. Vylúčený nie je ani posun ku karosérii, pripomínajúcej kupé. Napriek tomu Octavia určite nič nestratí z vnútorného priestoru. Pre Škodu to bolo vždy veľmi dôležité, a tak aj napriek menej praktickému tvaru karosérie môžeme očakávať mierny nárast objemu batožinového priestoru na približne 600 l. 

Zatiaľ čo v prípade dizajnu ide stále viac menej o špekulácie, jasnejšie je to v prípade motorov. Už teraz v Ženeve očakávame predstavenie modernizovaného Superbu,  najväčšou novinku v súvislosti s týmto modelom bude plug-in hybridná pohonná jednotka. Čisto elektrický dojazd by sa mal pohybovať na úrovni 60 km. Práve túto pohonnú jednotku by do vienka mala dostať aj Octavia. V ponuke by naďalej mal ostať benzínový trojvalec 1,0 TSI, ako aj štvorvalec 1,5 TSI. Hlavne v prípade objemnejšieho agregátu sa dá očakávať jeho elektrifikácia a využitie mild hybridného systému. Takýto motor zatiaľ v ponuke koncernu nie je, ale debut sa očakáva pri predstavení nového Volkswagenu Golf. Takmer naisto ostanú v ponuke aj naftové motory, ktoré už značka nemontuje do menšej Fabie. 

Verejnosť Škodu Octaviu po prvýkrát na vlastné oči uvidí pravdepodobne na jesennom autosalóne vo Frankfurte. Oficiálne predstavenie robieva Škoda štandardne pár týždňov pred autosalónmi a nevidíme dôvod, prečo by to tak nemalo byť teraz. Na ostrejšiu verziu Octavie RS si počkáme do roku 2020.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio