AUTO.sk AUTO.sk

BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky - inšpirované vesmírom
zdroj: BMW

BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky - inšpirované vesmírom

Ak hľadáte auto vytŕčajúce z radu množstvom detailov, tak ste v divízii BMW Individual na správnom mieste. Nové BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky nám svojím zameraním na detaily pripomína Rolls Royce.

Keď sa povie BMW Individual, tak môžeme očakávať naozaj výstavný kúsok, ktorý sa odlišuje od svojich súrodencov každým možným detailom. Potvrdzuje sa to aj v prípade modelu BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky. Za dlhým názvom sa skrýva elegantný model so športovým srdcom, inšpirovaný vesmírom, resp. nočnou oblohou. Prvky, odkazujúce na meteority a nočnú oblohu, nájdete na všetkých mysliteľných miestach. Model BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky sa predstavil počas preletu meteorického roja Kvadrantíd. Divadlo s padajúcimi hviezdami sa začalo v čase, keď Zem preletela okolo orbity vyhasnutého jadra kométy 2003 EH. Jej úlomky sa po kontakte so zemskou atmosférou zapália a zhoria. Niekoľkým skalám sa však vždy podarí preniknúť cez ochranný štít Zeme a dopadnú na jej povrch ako meteority. Niektoré z týchto mimozemských úlomkov sa dostali aj do interiéru modelu BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky.

Meteorické kamene zdobia lištu na stredovej konzole, tlačidlo štart/stop motora V8, volič 8-stupňovej automatickej prevodovky Steptronic a otočný dotykový ovládač Touch Controler systému iDrive. Meteorický materiál sa nachádza aj na lištách prahov dverí, kde ho dopĺňa podsvietené označenie modelu. Exkluzivita a luxusná výnimočnosť modelu BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky sa tak dostáva na doteraz nevídanú úroveň. Špecialisti z BMW Individual si k vývoju tohto modelu prizvali aj odborníkov z Inštitútu Maxa Plancka pre mimozemskú fyziku.

BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky - inšpirované vesmírom (25 obrázkov v galérii)

Viaceré prvky interiéru aj exteriéru vozidla dostali špeciálnu povrchovú úpravu v podobe Widmanstättenových obrazcov, ktoré sa vytvárajú iba na vyleštených povrchoch železitých meteoritov poleptaných kyselinou. Prísne geometrická štruktúra sa vo vozidle nachádza na ručne šitom strope a na obložení stredovej konzoly. Dostala sa aj na brzdové kotúče modelu BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky. Na exteriéri vozidla sa nachádza na vonkajších telesách spätných zrkadiel, na lištách v otvoroch na nasávanie vzduchu, na stredovej lište a na krytoch výduchov Air Breather na predných blatníkoch. 

Vzhľad stredovej lakťovej opierky našiel inšpiráciu v žiariacej hviezdnej nočnej oblohe. Jej povrch osvetľujú LED diódy. Špecialitou je aj lak vozidla. Na základnú čiernu farbu sa naniesla modrá metalíza San Marino Blue, ktorá vytvára efekt postupného prechodu od spodnej hrany karosérie až po vrchnú hranu blatníkov. Na to ešte prišli tri vrstvy priehľadného laku s pigmentovými čiastočkami rôznej veľkosti, čo má dotvárať nezameniteľný pocit hĺbky.

Pod povrchom sa skrýva benzínový prepĺňaný V8 motor s výkonom 390 kW. Samozrejmosťou je osemstupňová automatická prevodovka Steptronic a pohon všetkých kolies xDrive.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio