AUTO.sk AUTO.sk

Búda pre psa od Fordu ochráni pred hlukom búrky aj ohňostrojov
zdroj: Ford

Búda pre psa od Fordu ochráni pred hlukom búrky aj ohňostrojov

Najstresujúcejšie obdobie pre psy je Silvester, ktorý sa nezadržateľne blíži. Európsky Ford myslel aj na nich.

Takmer každý, kto má psíka, považuje Silvester za najhoršie obdobie. Deň, kedy sa všetci tešia príchodu ďalšieho roka, si práve zvieratá odnášajú najviac. Nečakali by ste, že práve Ford príde s riešením, ktoré aktívne ochráni vášho miláčika bez toho, aby ste pri ňom museli celý večer sedieť a tíšiť ho.

Quiet Kennel je názov psej búdy, ktorú vyvinula európska divízia americkej značky za použitia technológií, ktoré sa nachádzajú aj v najnovšom Forde Edge a nielen tam. Technológiu aktívneho rušenia hluku (noise cancelling) poznáme aj zo slúchadiel. Za technológiou sa nachádza fyzika, ktorá dokáže vo vysokej rýchlosti zmerať frekvenciu hluku a vyslať do uší zvuk s opačnou frekvenciou, ktorý hluk "rozbije." Máte tak pocit, že nič nepočujete napriek tomu, že systém funguje na báze reproduktorov.

zdroj: Youtube.com

Na rovnakom systéme postavil Ford svoju prevratnú novinku. Séria reproduktorov je doplnená jemným korkom, ktorý odbúrava vibrácie fyzicky. Výsledkom by potom mal byť ničím nerušený spánok vášho miláčika. I keď ide iba o koncept a Ford búdu predávať nebude, ide o peknú ukážku toho, ako dokážu dnes v autách relatívne bežné technológie pomôcť aj v iných častiach života. Ford neprišiel s takýmto nápadom prvýkrát. Prečítajte si o okne pre slepých, čarovnej detskej postieľke a šiltovke, ktorá zachraňuje život.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Fun rádio