AUTO.sk AUTO.sk

Videá: Francúzske Žlté vesty ničia všetko. Neunikli ani autá
zdroj: Youtube.com

Videá: Francúzske Žlté vesty ničia všetko. Neunikli ani autá

Protesty vo Francúzsku už dávno prerástli do násilných nepokojov. Protestujúci ničia výklady i drahé autá.

Francúzsko a temperament sú dva pojmy, ktoré sa k sebe neoddeliteľne hodia. Obyvatelia tejto krajiny nemajú problém s vandalizmom pri akejkoľvek príležitosti. Najviac prípadov sa bežne hlási na Silvestra, no aj iné udalosti zahŕňajúce moria alkoholu nie sú výnimkou. Iste ste však zachytili vlnu protestov proti francúzskemu prezidentovi Emanuellovi Macronovi, ktorý sa snaží zaviesť pre mnohých takmer likvidačnú daň z fosílnych palív a iné ďalšie finančné zaťaženia, z ktorých by sa mala financovať zelenšia budúcnosť krajiny. Drastickosť jeho riešení však narazila na odpor. A keď je niekde dav, pocit anonymity dovolí agresorom ostať v tieni zatiaľ, čo sa môžu pred očami všetkých takmer beztrestne vyzúriť.

Žlté vesty. Tak sa označuje skupina protestujúcich zapojená do tejto vlny nepokojov. Ide prevažne o vodičov, ktorí reagujú na spomínanú daň z fosílnych palív. Nosia reflexné vesty, ktoré sú povinnou výbavou každého auta. Nechceme generalizovať, pretože vo väčšine prípadov ide skutočne o pokojné protesty. Výnimky však existujú a nie je ich málo. Vyrabované obchody, zničené autá a majetky bohatých ľudí.

Na videu je zachytený rozhorčený dav, ktorý napáda "bezbranné" biele Porsche 911. Ľudia sa zoskupia a v hneve auto prevrátia na strechu. Neskôr po ňom skáču a zabávajú sa. Najsmutnejšie je, že nejde o ojedinelý prípad. Ľudia sa nezastavia pred ničím. Demolujú drahé autá, autá diplomatov,  dokonca aj policajné autá. Akoby už zabudli, proti čomu pôvodne protestovali a vybrali sa len tak na rabovačku. Veď posúďte sami.

zdroj: Youtube.com
zdroj: Youtube.com
zdroj: Youtube.com

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio