AUTO.sk AUTO.sk

Toto video vám vyrazí dych: Muž sotil chodca pod auto

Strašidelné video zachytáva to najneľudskejšie správanie, aké si na cestách vieme predstaviť. Toto video nie je pre slabé povahy.

Vianočné sviatky asi nepredstavujú pokoj a lásku pre všetkých. Niektorí sú schopní z nie úplne známych dôvodov pristúpiť k tak odsúdeniahodným činom, že mnohým vyrazia dych. Zábery z priemyselnej kamery v Los Angeles zo začiatku decembra sú doslova šokujúce.

Video zachytáva 41 ročného bezdomovca sediaceho na stoličke pred obchodom. Záber na ulicu zachytáva aj ženu, ktorá okolo neho prechádza. V momente, keď je blízko, muž spraví výpad, no včas sa zastaví. Žena v tom momente ani netušila, aké mala šťastie. Rovnako na tom už nebol muž, ktorý sa do záberu dostal o niekoľko chvíľ neskôr z opačnej strany. V momente, kedy je muž blízko bezdomovca, ten vstane zo stoličky a z celej sily vsotí muža pod idúci kamión.

Na základe videa môžeme povedať, že v tomto prípade zachránila mužov život jedine rýchla reakcia vodiča. Muža síce kolesá pricvakli, no ak by vodič dupol na brzdy o milisekundu neskôr, celá situácia mohla skončiť úplne inak. Muž nakoniec utrpel niekoľko vážnejších zranení, no prežil.

Na incidente je zvláštnych hneď niekoľko vecí. Prvou z nich je reakcia ľudí. Kto sa v podobnej situácií nikdy nevyskytol, môže len ťažko súdiť pasivitu okoloidúcich. Je však skutočne smutné, že pomoc na seba skutočne nechala čakať relatívne dlho. Ďalšou zvláštnosťou je konanie bezdomovca tesne po čine. Muž na videu pustí pri náraze z rúk náhrdelník, ktorý bezdomovec ihneď vezme a pokojne odkráča preč. Ako polícia nakoniec zistila, pokoj, s ktorým odchádzal, nebol vôbec náhodný. Bezdomovec bol totiž agresívnej povahy a deň pred nevydarenou vraždou zbil ženu na ulici a v ten istý deň napadol ešte ďalšieho človeka. Po tejto udalosti sa polícií podarilo páchateľa zadržať. Konanie za účelom krádeže polícia vylúčila.

Situácia sa momentálne pre 41 ročného bezdomovca z amerického Los Angeles nevyvíja vôbec dobre. V prípade, že mu súd uzná vinu, hrozí mu až doživotný trest. Muž spod kamióna leží v nemocnici na oddelení intenzívnej starostlivosti s polámanými kosťami, poškodenými pľúcami a otvorenými ranami. No žije. V istom zvrátenom svete by sme mohli povedať, že bezdomovec vlastne svoj vianočný darček dostal. Nebol by prvý, kto hľadá odpoveď na bytovú otázku takýmto spôsobom. Škoda len, že na to takmer musel doplatiť nevinný človek, ktorý teraz musí trpieť v nemocnici. Priatelia obete založili aj fundraisingový projekt na GoFundMe, ktorý má pokryť výdavky spojené s liečbou, nakoľko bezdomovec ju asi nebude mať z čoho zaplatiť. Za osem dní sa podarilo vyzbierať takmer celú sumu. Duch Vianoc a dobra teda nakoniec predsa len existuje.

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio