AUTO.sk AUTO.sk

Za volant Mitsubishi Eclipse Cross sa na Dakare posadí Cristina Gutierrez
zdroj: Mitsubishi

Za volant Mitsubishi Eclipse Cross sa na Dakare posadí Cristina Gutierrez

Cristina Gutierrez sa po tretíkrát za sebou pokúsi dokončiť Dakar. Pri zdolávaní piesočných dún sa bude spoliehať na nový Mitsubishi Eclipse Cross T1.

Účasť na blížiacom sa Dakare potvrdila ďalšia automobilka. Mitsubishi na štart postaví model Eclipse Cross T1. Za volant sa posadí 26-ročná pretekárka Cristina Gutierrez. Španielka má podporu zo strany Mitsubishi už štyri roky. Na Dakare sa prvýkrát, ako vôbec prvá Španielka, zúčastnila v roku 2017. V minulom roku bola na Dakare najlepšia spomedzi žien - šoférok. Ako vždy, keď čelíte Dakaru, robíte to s veľkými očakávaniami, ale zároveň s veľkým rešpektom. Prvým cieľom je, samozrejme, dokončiť najnáročnejšiu rely na svete po tretíkrát v rade", kometovala Gutierrez svoju ďalšiu plánovanú účasť.


Prototyp Mitsubishi Eclipse Cross T1 je postavený na oceľovom rebrinovom ráme. Karoséria je z uhlíkových vlákien a ukrýva nápravu s dvoma priečnymi ramenami s plne nastaviteľnými tlmičmi Öhlins Racing. História káže Mitsubishi využiť permanentný pohon všetkých kolies. Možno trochu prekvapivo však v posledných rokoch žne úspech koncepcia s pohonom len zadnej nápravy.

O pohon sa postará naftový turbom prepĺňaný motor s výkonom 340 k a s krútiacim momentom 686 Nm. "Pre mňa ide o veľký krok vpred v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi. Môžete s tým ísť veľmi rýchlo, je jednoduchšie na ovládanie a má lepšie schopnosti v teréne. Je to najveľkolepejšie auto, aké som kedy šoférovala a púta veľkú pozornosť", porovnala Cristina Gutierrez Eclipse Cross T1 s predchodcami.

Ďalší ročník Dakaru odštartuje v Peru 6. januára. V porovnaní s predchádzajúcimi ročníkmi je kratší, ale etapy budú mimoriadne náročné. Slovensko bude na Dakare zastupovať už tradične Štefan Svitko.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Motošport

Pozri viac

Fun rádio