AUTO.sk AUTO.sk

Najvýkonnejšie auto talianskej histórie dostalo meno Battista
zdroj: Pininfarina

Najvýkonnejšie auto talianskej histórie dostalo meno Battista

Známa talianska automobilová spoločnosť Pininfarina pripravuje nový elektromobil so zrýchlením lepším ako súčasné monoposty F1. Zanedbateľná nie je ani cena nového modelu.

V roku 1930 založil Battista ‘Pinin’ Farina svoju spoločnosť Carrozzeria Pininfarina. Dnes na dedičstvo z pozície šéfa spoločnosti Pininfarina SpA dohliada jeho vnuk, Paolo Pininfarina. Slávna talianska značka sa zaoberala najmä dizajnom. Teraz prichádza so svojím prvým elektrickým luxusným modelom, ktorý dostal meno po slávnom zakladateľovi. "Teraz sa vážne stal sen skutočnosťou. Môj dedko mal vždy víziu, že jedného dňa vznikne samostatná rada vozidiel značky Pininfarina", komentoval príchod nového modelu Paolo Pininfarina.

Nový model Battista bude unikátny najmä vďaka svojmu výkonu 1 926 k a krútiacemu momentu 2 300 Nm. Vďaka tomu dosiahne rýchlosť 100 km/h rýchlejšie ako súčasné monoposty F1, potrvá to menej ako dve sekundy. Maximálna rýchlosť jemne presiahne cez hranicu 400 km/h. Dojazd na jedno nabitie sa pohybuje na úrovni 480 km. Tieto parametre robia z elektromobilu Battista najrýchlejšie a najvýkonnejšie superauto v talianskej histórii, hovoríme pritom o krajine, kde sa vyrába Ferrari, Lamborghini a Pagani. Za takýto kúsok si Pininfarina zapýta aj poriadne tučnú sumu. Budúci majitelia si musia pripraviť 1,75 až 2,2 milióna eur. Vyrobených bude celkovo 150 vozidiel rovnomerne rozdelených pre tri regióny. Presne 50 z nich sa dostane na americké cesty, 50 na európske a 50 na cesty v Ázii a na Strednom východe.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio