AUTO.sk AUTO.sk

Hodiny v aute za trištvrte milióna: Barbarstvo a adrenalín v jednom
zdroj: Youtube.com

Hodiny v aute za trištvrte milióna: Barbarstvo a adrenalín v jednom

Šmýkať sa na aute je absolútnou adrenalínovou explóziou. Vyžaduje si cit, tréning a neustálu pozornosť. Ak však robíte hodiny na aute za 750 000, je to doslova šialenstvo.

Porsche Carrera GT je jedným s najlepších hyperšportov sveta. Netvrdíme to len my, povedal to aj Jeremy Clarkson keď ešte pracoval v BBC. Ide o predchodcu aktuálneho modelu 918 Spyder a je neuveriteľne drahý. Čiastočne kvôli svojim špecifikáciám, ale aj preto, že z modelu Carrera GT vyrobili iba 1270 kusov. Na cene teda neklesá a mnohí si ho strážia ako oko v hlave, aby ho neskôr predali so ziskom.

Páni na videu si zo zničenia tohto auta evidentne ťažkú hlavu nerobia. Po chvíľke obdivovania ho poriadne prevetrajú v kruhu na parkovisku. Hodiny v šmyku a dym z pneumatík, to je vášňou niektorých petrolheadov. Netreba ani podotýkať, že Porsche s takouto úlohou nemá ani len ten najmenší problém. Je totiž poháňané atmosférickým desaťvalcom V10 s objemom 5,7 litra. Jeho výkon je 450 kW a krútiaci moment 590 Nm. Keď zoberieme do úvahy hmotnosť menšiu ako 1,5 tony, výbušnosť tohto stroja je doslova extrémna. Zrýchlenie 0-100 km/h za 3,9 sekundy a maximálna rýchlosť 330 km/h toto tvrdenie len obhajujú.

zdroj: Youtube.com

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio