Auto.sk Auto.sk

Diaľničná známka 2019: Všetko dôležité sa dozviete tu
zdroj: Tatransky/ Wikimedia.org

Diaľničná známka 2019: Všetko dôležité sa dozviete tu

Koncom januára uplynie platnosť elektronickej diaľničnej známky z roku 2018. Prečítajte si, aké sú ceny známok na rok 2019 a ako si ju môžete čo najpríjemnejšie kúpiť.

Diaľničná známka roku 2018 prestane platiť všetkým vodičom už o dva mesiace. Koncom januára 2019 budú vodiči nútení zaplatiť si za využívanie diaľnice opäť. I keď stále ostáva dostatok času na kúpu novej, netreba na ňu v predvianočnom alebo novoročnom zhone zabudnúť. V krátkom článku vám prinášame prehľad toho najdôležitejšieho, čo by ste o elektronickej známke na rok 2019 mali vedieť.

Ceny sa nemenia

Dohady ohľadom cien známok na nasledujúce obdobie vyvolávajú koncom roka vždy veľké napätie. Ani tento rok sa na cenách eznamky nič nemení. Od roku 2016 sa stále vozíme na Slovensku za nezmenenú cenu. Za najdrahšiu ročnú známku zaplatíte poplatok 50 eur, mesačná a desaťdňová sú lacnejšie. Dostanete ich za 14 a 10 eur. Výhodou nového systému je, že pri všetkých typoch známok okrem ročnej si môžete priamo pri kúpe vybrať deň, odkedy bude známka platiť. Môžete si ju tak kúpiť už dnes a nastaviť, aby jej platnosť začala plynúť až o mesiac

TypCenaPlatnosť
Ročná50 eurdo 31.1.2020
Mesačná14 eur30 dní od začiatku platnosti
10- dňová10 eur10 dní od začiatku platnosti

Zakúpiť si ju môžete viacerými spôsobmi

Zatiaľ, čo papierové diaľničné známky ste si mohli kúpiť iba na predajných miestach alebo čerpacích staniciach, eznamka ponúka možnosť zaplatiť za svojho štvorkolesového miláčika aj z pohodlia domova. Nejde o žiadnu novinku, no prax ukázala, že mnohí ľudia sa nákupu cez internet boja. V skutočnosti ide o veľmi jednoduchý proces podobný nákupu v e-shopoch.

Webová stránka

Či už ste na počítači, tablete alebo smartfóne, vašu novú diaľničnú známku si môžete kúpiť z akéhokoľvek miesta, ktoré je pripojené na internet. Na webe eznamka.sk iba kliknete na možnosť "kúpiť" a intuitívne rozhranie vás prevedie celým procesom. Ak by ste mali strach, že pri platení cez internet neprejde platba okamžite alebo nastane iný problém, nemusíte mať obavy. Po vykonaní transakcie vám príde na email potvrdenie o platnosti spolu s daňovým dokladom o zaplatení.

zdroj: Youtube.com

Mobilná aplikácia

Pre smartfóny vyvinula spoločnosť SkyToll v spolupráci so spoločnosťou Intellicom aj aplikáciu s názvom "eznamka." Je podporovaná na všetkých moderných sytémoch Android a iOS. Môžete si ju stiahnuť z AppStore alebo Google Play. Jej výhodou je, že po ukončení transakcie bude aplikácia slúžiť ako doklad o tom, že ste za známku zaplatili. Máte ho tak spolu s telefónom vždy pri sebe. Potvrdenie dostanete samozrejme opäť aj na váš email Pre prípad, že vlastníte viac áut, môžete mať v jednej aplikácií uložených viac známok naraz. Platí to však len v prípade, že boli objednané pod rovnakým účtom.

zdroj: Youtube, com

Čerpacia stanica

Pre nepriaznivcov internetu ostáva ešte stále možnosť zakúpiť si elektronickú diaľničnú známku cez POS, teda priamo na mieste predaja. Diaľničnú známku vám digitálne vložia do systému na každej dobrej čerpacej stanici. Spoločnosť SkyToll dokonca ponúka kompletný zoznam stredísk, kde je možné známku zakúpiť osobne. Väčšinou ide o čerpacie stanice. Kompletný zoznam nájdete TU.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Život vodiča

Pozri viac

Fun rádio