AUTO.sk AUTO.sk

Peugeot prichádza do Číny s predĺženou verziou modelu 508L
zdroj: Peugeot

Peugeot prichádza do Číny s predĺženou verziou modelu 508L

V Číne je dopyt po sedanoch s bohatším vnútorným priestorom a pripojením na internet. Tomuto trendu prispôsobujú svoje modely aj európske automobilky.

Peugeot 508 rozvíril hladinu už vo februári pred autosalónom v Ženeve, keď na internet unikli prvé fotky modelu s vydareným dizajnom. Neskôr bola ponuka rozšírená o kombi a teraz Francúzi prichádzajú s verziou L. Písmeno pridané na konci názvu značí Luxury, Long a Latest Technology, čiže luxus, predlžená verzia a najnovšie technológie. Peugeot 508L je v porovnaní so štandardným modelom dlhší o 100 mm a o 55 mm sa od seba vzdialili aj nápravy. Novinka bude predávaná na čínskom trhu, kde sa kladie veľký dôraz na vnútorný priestor. Pred pár mesiacmi sa preto vydal rovnakou cestou predĺženého sedanu, určeného pre Čínu, aj Mercedes s triedou A.

Peugeot 508L (13 obrázkov v galérii)

Dôraz na priestor pre pasažierov vzadu sa prejavil aj na menšej úprave dizajnu. Predĺžená verzia má upravené zadné dvere, ktoré už nemajú bezrámové okná. Dizajn interiéru a palubnej dosky ostal zachovaný. Nájdeme v ňom nízko položený 10-palcový dotykový displej, malý volant, ba aj typický ovládač automatickej prevodovky. Druhým zásadným prvkom, na ktorý si potrpia čínski zákazníci, je online pripojenie a to v aute kategórie Peugeot 508L nemôže chýbať. Celé riešenie "pripojeného" auta vyvinul v tomto prípade Huawei. O pohon nového Peugeotu 508L sa postarajú motory, ktoré poznáme v Európe. Neskôr by k nim mala pribudnúť aj plug-in hybridná jednotka. Tá sa na jeseň 2019 dostane aj do európskej verzie 508. Peugeot 508L bude vyrábaný v čínskom závode Wuhan. Momentálne je vystavovaný na autosalóne Guangzhou po boku veľkej hviezdy z nedávneho autosalónu v Paríži, Peugeotu e-Legend Concept.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio