AUTO.sk AUTO.sk

Toyota ukázala už aj Corollu Sedan. Predávať sa bude i v Európe
zdroj: Toyota

Toyota ukázala už aj Corollu Sedan. Predávať sa bude i v Európe

Sedan je už v poradí treťou karosárskou verziou Corolly. Oproti hatchbacku je dlhší a ponúkne rovnaký priestor pre nohy pasažierov ako verzia kombi.

Po hatchbacku a kombi s názvom Touring Sports predstavila Toyota aj tretiu verziu vo svete mimoriadne úspešného modelu Corolla. V čínskom Guangzhou ukázala nový sedan, ktorý sa rovnako dostane aj na európsky trh. Môžeme očakávať, že v našich podmienkach bude mať lepšie predajné čísla hatchback a kombi. Japonci sa však snažili navrhnúť nový sedan tak, aby mal význam a neodkrajoval z predajných čísel skôr predstavených sesterských modelov.

Naznačujú to už rozmery vozidla, keďže sedan ponúka akýsi kompromis medzi hatchbackom a kombi. Určený je pre cieľovú skupinu, hľadajúcu bohatší vnútorný priestor pre posádku, ale zároveň bez zbytočného vozenia množstva litrov vzduchu v kufri. Sedan má totiž rovnako dlhý rázvor náprav ako kombi (2700 mm) a vďaka tomu ponúka slušný priestor aj pre nohy spolujazdcov, sediacich vzadu. Hatchback je na tom z tohto pohľadu o poznanie horšie.

Toyota

Ak sa pozrieme na interiér z pohľadu dizajnu, tak rozdiel asi nenájdeme. Všetky tri karosárske verzie majú rovnakú palubnú dosku s 8-palcovým dotykovým displejom. Medzi "budíkmi" prístrojového panela sa môže nachádzať 7-palcový informačný displej a čerešničkou je až 10-palcový head up displej, premietaný na čelné sklo.

Toyota

Z pohľadu techniky ide o rovnaké autá, využívajúce novú platformu Toyoty s názvom TNGA. Rovnaké sú aj použité motory. Platí to minimálne pre hybrid s objemom 1,8 l s výkonom 90 kW. Neskôr by mala ponuku rozšíriť aj objemnejšia 2,0 l hybridná jednotka. Ďalšou alternatívou je benzínový motor s objemom 1,6 l, ktorý produkuje výkon 97 kW. K dispozícii bude so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, ako aj s automatickou CVT prevodovkou. Európska špecifikácia nového sedanu sa dostane na trh v prvom štvrťroku 2019 a vyrábaná bude v tureckom závode Toyoty.

Toyota Corolla Sedan (25 obrázkov v galérii)

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio