AUTO.sk AUTO.sk

Aston Martin ukázal prototyp svojho prvého SUV DBX vo videu
zdroj: Aston Martin

Aston Martin ukázal prototyp svojho prvého SUV DBX vo videu

Nový model DBX z dielne Aston Martin bude mať vskutku vyberanú konkurenciu. V otvorenom boji sa postaví proti Rolls Royce Cullinan, Lamborghini Urus a Bentley Bentayga. A to ešte čakáme na nové SUV z dielne Ferrari.

Aston Martin urobil ďalší dôležitý krok na ceste k prvému SUV značky. Postavil prvé prototypy a začal s testovaním nového vozidla, ktoré už dostalo aj oficiálny názov DBX. Prvé video z testov pochádza z tratí, kde sa jazdí podujatie WRC, Rally Walles. Z neho pochádza video aj fotografie, ktoré nám bližšie ukazujú nové SUV.

Aston Martin DBX prototyp (13 obrázkov v galérii)

Po prvých testoch, ktoré poslúžili pre marketingové potreby a zviditeľnenie nového modelu, príde na rad tradičné testovanie. Prototyp Aston Martin DBX v rámci neho absolvuje jazdy v arktickom prostredí na severe, na púšťach stredného východu, na známych alpských vysokohorských cestách a priesmykoch, ale nevyhne sa ani rýchlym nemeckým diaľniciam. No a čo by to bolo za testovanie, keby sa rýchle SUV nepredviedlo na známom okruhu Nürburgring.

Aston Martin DBX ponúkne aj jazdu šmykom

Oficiálne zatiaľ výrobca neinformoval o motorizáciách a skôr sa snaží, aby názov DBX dostal do podvedomia verejnosti. Hovoriť preto o presnom výkone je predčasné, určite však nepôjde o pomalé auto. Pod kapotou zrejme nájdeme benzínový motor V12 z dielne výrobcu, ako aj V8 motor, ktorý poskytne Mercedes-AMG. Mercedes by sa mal postarať aj o elektroniku nového SUV. Oficiálne predstavenie je naplánované približne v tomto čase o rok. 

Aston Martin DBX bude konkurovať vskutku exkluzívnym autám ako Rolls Royce Cullinan, Lamborghini Urus a Bentley Bentayga. Nepôjde však o jediný prírastok v segmente rýchlych a luxusných SUV. Nového konkurenta plánuje aj Ferrari. Ešte v roku 2016 pritom Sergio Marchionne odpovedal na dohady o novom SUV Ferrari slovami "najskôr ma zastreľte". Vtedy ešte netušil, že nové SUV so vzpierajúcim sa koňom v znaku príde na trh približne rok po jeho smrti (25. júl 2018). Predstavenie nového Ferrari SUV je na pláne plus mínus v čase, keď príde na trh DBX, ak nebudú Taliani oproti plánom tradične meškať.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio