AUTO.sk AUTO.sk

Vodičovi oskalpovalo karavan. Išiel ďalej akoby nič

Vodič pickupu v Amerike nerešpektoval varovanie o nadmernej výške prívesu. Zo škody si príliš ťažkú hlavu nerobil.

Ach tí Američania, pomyslíte si. Videí, na ktorých prídu kamióny o strechy prívesov, je na internete neúrekom. Vidieť ale pravdepodobne súkromného vodiča, ktorý príde o vrch svojho karavanu a bez mihnutia oka odíde, to sa tak často nestáva.

Video zachytáva podjazd pod mostom, ktorý má výšku približne 3,5 metra. To je teda aj maximálna výška vozidiel na prejazd po tejto ceste. Na zázname je jasne viditeľná snaha úradov, ktoré sa snažili vodičov varovať rôznymi spôsobmi. Okrem informácie o výške priechodu nainštalovali pod most aj digitálny merač výšky vozidla, ktorý hlási nebezpečenstvo pri prejazde vysokých vozidiel. Ani tento prístroj a ani krik a blikanie okoloidúcich šoférov nepomohol. Vodič si pravdepodobne myslel, že to zvládne bez problémov, a tak sa popod most vybral.

Pomalá jazda a následné trhnutie s autom už naznačovali problém. Fascinujúca je však následná reakcia vodiča. Ten namiesto toho, aby vycúval a prešiel obchádzkou, zacúval, rozbehol sa a rozhodol sa to pretlačiť popod most. Výsledok, instantná demontáž klimatizácie.

Nám sa z takéhoto konania zastavuje rozum. Či do vodiča vošiel nával ega, či počúval hudbu a skutočne si situáciu neuvedomil ani pri trhnutí, alebo sa tak ponáhľal, že nemal čas to riešiť, nevieme. Mal šťastie, že sa mu to nestalo v lete. Dni bez klímy by boli neznesiteľné. Isté však je, že ak v najbližšom čase nájdete na amerických bazároch poškodenú klimatizáciu na predaj, môže pochádzať práve z tohto videa.

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio