AUTO.sk AUTO.sk

Zháňate kráľovský odvoz? Tento Pullman je jeden z mála
zdroj: RM Sotheby's

Zháňate kráľovský odvoz? Tento Pullman je jeden z mála

Jedno z najslávnejších áut prezidentov a vládnucej vrstvy. Vo svojom období prevážalo slávne osoby po celom svete. Dnes môže byť vaše.

Putinov Aurus, Rolls-Royce, Maybach, Cadillac... Moderné limuzíny sú rýchle, bezpečné a luxusné. Za predĺženým trupom auta sa obzrie nejeden pár očí. Ak však túžite po niečom viac, ako sú len luxusné a bezpečné skrine na kolesách, máme pre vás riešenie. Nevravíme, že moderné limuzíny nemajú ducha. Mercedes Benz 600 Pullman má však nielen ducha, ale aj históriu. Počas obdobia svojej najjasnejšej slávy vyvážal zadky významných hodnostárov po celom svete.

Mercedes Benz 600 Pullman (7 obrázkov v galérii)

Okrem toho ide o výnimočné auto. V tejto edícií s takmer štvormetrovým rázvorom ho vyrobil len presne 304 kusov. Jeden z nich sa prednedávnom objavil v aukčnej sieni RM Sotheby's. Dnes už veterán začali vyrábať v roku 1963. Je poháňaný osemvalcovým benzínovým motorom V8 o objeme 6,3 litra a výkonom 183 kW. Dôležití ľudia na zadných sedadlách sedia pekne oproti sebe a k dispozícií majú chladničku s ich obľúbeným nápojom.

Tento konkrétny kus vlastní od roku 2005 jeden majiteľ. Model vyhotovený v tmavomodrej farbe s červeným interiérom je v absolútne perfektnom stave. Za posledné roky išlo na opravy až 41 tisíc dolárov. Mercedes Benz 600 Pullman stál napríklad na čele flotíl Kim Jong Ila, prezidenta Nikaraguy, Filipín, Tuniska, Senegalu, čínskeho ministra zahraničných vecí a mnohých ďalších.

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio