AUTO.sk AUTO.sk

Jaguar oslavuje 70 rokov športových áut špeciálnou edíciou F-Type Chequered Flag
zdroj: Jaguar

Jaguar oslavuje 70 rokov športových áut špeciálnou edíciou F-Type Chequered Flag

V roku 1948 predstavil Jaguar svoj prvý športový model XK 120. Dnes si tento moment pripomína špeciálnou verziou Jaguaru F-Type.

Pred 70. rokmi prišiel Jaguar so svojím prvým športovým modelom XK 120. Odvtedy patria športové autá neodmysliteľne k britskej značke. Osláviť 70 rokov výroby športových áut sa Jaguar rozhodol špeciálnou verziou modelu F-Type s názvom Chequered Flag Limited Edition. Ako už anglický názov napovedá, na viacerých miestach vozidla nájdeme šachovnicovú zástavu. Vozidlo vychádza z modelu F-Type R-Dynamic a k dispozícii je so silným benzínovým štvorvalcom s výkonom 300 k a s krútiacim momentom 400 Nm. Správny zvuk však zabezpečí objemnejší 3,0 l V6 motor, ponúkaný v dvoch výkonových verziách (340 k resp. 380 k). Všetky motory sú dodávané s osemstupňovou automatickou prevodovkou, ktorá štandardne prenáša krútiaci moment na kolesá zadnej nápravy. Najsilnejšia verzia je dostupná aj s pohonom všetkých kolies. 

Jaguar F-Type Chequered Flag Limited Edition (17 obrázkov v galérii)

Zvonku spoznáme novú edíciu Chequered Flag aj vďaka kontrastnej čiernej streche. Hlavným poznávacím znakom je však emblém šachovnicovej zástavy na prednej maske a vzadu pod pravým svetlom. Vo vnútri ju nájdeme na spodnej časti volantu a na hlavovej opierke. Na volante nemôže chýbať ani červeným pásikom vyznačená stredová poloha - typický prvok športových a pretekárskych áut. Medzi luxusné prvky výbavy sa radí koža Windsor Leather, chýbať nemôžu športové sedadlá a doplnky v prevedení tmavého lešteného hliníka. Samostatnou kapitolou sú 20-palcové kolesá s lesklými čiernymi časťami, ktoré nechávajú vyniknúť červené brzdové strmene. Jaguar tieto kolesá montuje exkluzívne na F-Type Chequered Flag Limited Edition. Cena tohto špeciálneho modelu začína v Británii v prepočte na úrovni 70 000 eur.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio