AUTO.sk AUTO.sk

Volkswagen predstavil nový T-Cross. Pôjde o najmenšie SUV značky
zdroj: Volkswagen

Volkswagen predstavil nový T-Cross. Pôjde o najmenšie SUV značky

Nový model Volkswagenu dopĺňa ponuku o najmenšie SUV, aké značka vyrába. Automobilka ho predstavila v troch mestách naraz.

Amsterdam, Šanghaj, Sao Paulo. Tri mestá sveta sa včera spojili s jediným účelom. Predstaviť nový T-Cross. Najnovší malý model od Volkswagenu má podľa automobilky veľký potenciál najmä v rámci mesta. Veľkosťou najmenšie auto spomedzi rodiny SUV Volkswagen mieri na zákazníka, pre ktorého praktickosť nebude priamo úmerne súvisieť s veľkosťou kufra. Cieľová skupina mladých ľudí túžiacich po imidžovom vozidle iste neostala sklamaná.

Predstavenie Volkswagenu T-Cross (7 obrázkov v galérii)

"Dnes odhaľujeme T-Cross dokopy trikrát. Uviedli sme ho pred pár hodinami v Šanghaji, onedlho príde na rad Sao Paulo. To ukazuje, aký dôležitý je práve model T-Cross pre Volkswagen. Je to skutočne globálny produkt," povedal Ralf Brandstätter, COO značky Volkswagen, na uvádzaní vozidla v holandskom Amsterdame.

Po Ralfovom boku stála nádherná modelka a herečka Cara Delevigne. Podľa nej je T-Cros veľmi štýlový a má viacero tvárí, presne ako ona. Na svoje si teda prišli nielen milovníci áut, ale aj žien.

Celý automobil je postavený na modulárnej platforme MQB, ktorú zdieľa s veľkým množstvom modelov nemeckého koncernu vrátane dcérskych spoločností. Nový T-Cross je ešte o dva centimetre kratší ako jeho súrodenec SEAT Arona. S rázvorom 2,56 metra je však auto určené predovšetkým na komfortnú jazdu, zvyšné rozmery ustupujú práve tejto požiadavke.

Spolu s novým vozidlom predstavila nemecká automobilka aj paletu motorov, ktoré budú v novom T-Crosse dostupné. Pôjde o dva jednolitrové agregáty s výkonom 70 a 85 kW, jeden benzínový štvorvalec s objemom 1,5 litra (110 KW) a dieselový motor 1,6 (70 kW).

Nebudú chýbať ani asistenčné systémy a prvky komfortu, ktoré sú dnes známe vo väčšine áut značky. 

Nový T-Cross bude spolu s Volkswagenom Polo, svojim sesterským modelom, vychádzať z rovnakej fabriky v španielskom meste Navarra.

Najnovšie z kategórie: Správy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio