AUTO.sk AUTO.sk

Porsche ukázalo Panameru vo verziách GTS a GTS Sport Turismo
zdroj: Porsche

Porsche ukázalo Panameru vo verziách GTS a GTS Sport Turismo

Porsche Panamera je po prvýkrát k dispozícii aj vo verzii GTS Sport Turismo.

Paleta vozidiel Porsche Panamera sa rozrástla o nové verzie s označením GTS. Poďme rovno pod kapotu, kde nájdeme benzínový motor V8 twin-turbo s objemom 4,0 l. V oblasti výkonu si v porovnaní s predchodcom pomohol len minimálne, ale v prípade takých parametrov, aké má verzia GTS, nemá veľké dvíhanie výkonu zmysel. Kozmetická úprava znamená nárast výkonu na 338 kW, krútiaci moment po novom dosiahne maximálne 620 Nm. 

Porsche Panamera GTS
Porsche

Aj v prípade vozidiel, akým je Panamera GTS, nemôže výrobca zabúdať na emisie. Objemný benzínový motor je vybavený filtrom pevných častíc, ktorý bol donedávna súčasťou takmer výlučne naftových motorov. Ani to však Panamere nebráni, aby dosiahla maximálnu rýchlosť 292 km/h. Kombi verzia Sport Turismo je o 3 km/h pomalšia. Zrýchlenie na 100 km/h zvládnu obe vozidlá za 4,1 s, výdatne im v dosiahnutí dobrého času pomáha pohon všetkých kolies a rýchla osemstupňová dvojspojková prevodovka. Pri zvládaní zákrut sa GTS verzie spoľahnú na adaptívny vzduchový podvozok a nižšie ťažisko, keďže konštruktéri posadili Panameru GTS o 10 mm bližšie k asfaltu.

Porsche Panamera GTS a Panamera GTS Sport Turismo (10 obrázkov v galérii)

Napriek tomu, že Panamera GTS je poriadne rýchla, stále ostáva vozidlom na každý deň. Od bežnej Panamery sa však odlišuje viacerými prvkami. Zvonku je to najmä balík Sport Design. Za týmto názvom sa schováva množstvo čiernych doplnkov v exteriéri. Vo vnútri nájdeme kombináciu Alcantary a hliníka. Za príplatok môže množstvo prvkov dostať kontrastný odtieň červenej farby Carmine Red. Porsche si za novú Panameru GTS vypýta približne 140 000 eur, alebo ešte o dosť viac v závislosti od túžby zákazníka po príplatkovej výbave.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio