AUTO.sk AUTO.sk

Starý Mustang sa po náraze zlomil na polovicu. Vodič prežil

Nelegálne preteky sú extrémne adrenalínovým zážitkom. Zábavné sú však len pokým nejde o život.

Preteky na rovinke sú špeciálnou kategóriou nelegálnych pretekov. Na rozdiel od ostatných disciplín, tu dokáže zabíjať vysoká rýchlosť a nie nezvládnutá zákruta. Vodič na videu o tom vie svoje. Našťastie z hrozivej nehody odišiel po vlastných.

Celá akcia sa začína približne v prvej minúte a tridsiatej sekunde, kedy sa proti sebe postavia dve vytuningované autá na štartovú rovinku. V pravom pruhu sa nachádza upravený Ford Mustang, ktorému ostávajú posledné sekundy života.

Po odštartovaní vystrelia obe autá dopredu extrémnou rýchlosťou. Ani jedno z nich si neudrží trakciu a začnú sa šmýkať. Či ide o nešikovnosť vodiča Mustangu alebo o nešťastnú súhru náhod, to nevieme. V každom prípade začne Mustang nekontrolovateľne schádzať z cesty, pokým sa neobmotá okolo stĺpa verejného osvetlenia.

Rachot a množstvo dymu hneď naznačujú, že nastal problém. Po rozfúkaní oblaku kamera odhaľuje strašidelný pohľad na auto, ktoré sa behom milisekundy zmenilo na vrak. V strede neho za volantom stále sedí vodič pri plnom vedomí a s minimálnymi zraneniami. 

Podľa popisu pod videom sa nehoda nakoniec obišla so zopár vybitými zubami, zlomenou sánkou a pomliaždeným ramenom. Veľmi šťastný výsledok hrozivej nehody však iba upozorňuje na to, aké sú nelegálne preteky v uliciach miest nebezpečné. Nie iba pre vodičov, ale aj divákov.

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio