AUTO.sk AUTO.sk

Najlepšie výkonné auto podľa Top Gearu. Alpine A110 porazilo Ferrari, McLaren či Bugatti
zdroj: Alpine

Najlepšie výkonné auto podľa Top Gearu. Alpine A110 porazilo Ferrari, McLaren či Bugatti

Výkon je síce v prípade "performance" vozidiel dôležitý, ale na celkový dojem majú vplyv jazdné vlastnosti a emócie za volantom.

Keď sa na trať postavia autá ako Ferrari 488 Pista, Porsche 911 GT2 RS, McLaren 600LT, Aston Martin Vantage, Lamborghini Urus a (zacitujme z článku redakcie Top Gear) "niečo čo sa volá Bugatti Chiron", tak treba zbystriť pozornosť. Celkovo 14 skvelých výkonných áut, ktoré dokopy produkujú výkon 7746 k a majú hodnotu v prepočte 4 625 500 eur, sa stretlo na trati, kde si ich "podal" Chris Harris a nakoniec vyhral malý "Francúz", ktorý rozhodne neohúri výkonom. Pozrite si krátku upútavku na test výkonných áut. 


Víťazom veľkého porovnania výkoných vozidiel rôznych kategórií sa stala značka Alpine so svojím modelom A110. Výkon na hranici 250 k je popri ostatných testovaných autách zanedbateľný. Nízka hmotnosť a výborné jazdné vlastnosti však posúvajú Alpine A110 do kategórie zábavných áut. O tom, že si s týmto autom užijete každú zákrutu, sa už dávnejšie presvedčil Rasťo Chvála počas prvej jazdy. Video s jeho pohľadom na vozidlo, kombinujúce retro dizajn a moderné technológie, si pozrite v nasledujúcom článku.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio