AUTO.sk AUTO.sk

Hennessey Goliath: Toto je jedno z najamerickejších áut
zdroj: Hennessey Performance

Hennessey Goliath: Toto je jedno z najamerickejších áut

Čím väčšie, tým lepšie. Ak to nejde silou, pôjde to ešte väčšou silou. Tak nejak si predstavujeme základné heslá Ameriky. Hennessey Goliath ich obe spĺňa.

Keď v našom regióne čítame slovo Hennessey, napadne nám názov alkoholu, ktorý niekto pravopisne poplietol. Za veľkou mlákou však ide o exkluzívneho úpravcu áut. Sídli v Texase, asi najamerickejšom meste USA. Možno aj preto táto spoločnosť vyrába ozrutné úpravy bežných amerických vozidiel, z ktorých kultúra red necks doslova srší. No veď povedzte sami. Čo je lepšie ako čistá sila? Existuje vôbec niečo uspokojivejšie ako tri nápravy na bežnom aute? Pod akým autom si predstavujete Ameriku? Jednoznačne pod pickupom! Nový Goliáš spoločnosti má teda všetky predpoklady na to, stať sa jedným z najamerickejších áut sveta.

Hennessey Goliath
Zdroj: Hennessey Performance

Vo svojej podstate je Hennessey Goliath v skutočnosti Chevrolet Silverado. Na Slovensku takmer neznámy automobil, no pointou je, že v USA ide o úplne bežný pickup. Teraz si ale predstavte, že v texaskej úpravni pridali k jeho 6,2 litrovému osemvalcu ešte takmer trojlitrový supercharger, vďaka ktorému vystrelil výkon na úroveň 526 kW. Goliath je teda výkonnejší ako Camaro SS, na stovku sa dokáže dostať pod 5 sekúnd.

Hennessey Goliath
Zdroj: Hennessey Performance

Okrem silnejšieho motora a pridanej ďalšej poháňanej nápravy, ktorá povýšila vozidlo na 6x6 pohon, toho navyše veľa nie je. Iste, pribudli nové logá, nové brzdy, nové pruženie a vylepšená výstuž auta. Okrem toho však nič navyše. Veď prečo aj? V Amerike predsa ide práve o tú neohrabanú silu. Vyšperkovaný interiér a množstvo asistentov a hračiek je skôr doménou Európy. Za svoje peniaze teda dostanete vylepšené konvenčné auto so silnejším motorom a extravagantnou 6x6 architektúrou. Dobrou správou je, že môže byť aj váš. Spoločnosť Hennesey plánuje vyrobiť limitovaných 24 kusov, ktoré pocestujú do celého sveta. Otázne je, či sa vám to za tú cenu oplatí. Za lepšie Silverado vám v USA naúčtujú okolo 60 tisíc dolárov. Cena Goliathu je 375 tisíc. Ak aj vám náhodou zabehlo, ostávajú vám len fotografie.

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio