AUTO.sk AUTO.sk

Peugeot ukázal kombi 508 SW vo verzii First Edition
zdroj: Peugeot

Peugeot ukázal kombi 508 SW vo verzii First Edition

First Edition sa odlíši viacerými prvkami výbavy a vychádza z modelov GT. Vo výbave nechýba 3D navigácia, či nočné videnie.

Peugeot  v predstihu informoval o niektorých pripravovaných novinkách už pred autosalónom v Paríži. Dozvedeli sme sa o chystaných plug-in hybridných verziách Peugeotu 508 a SUV 3008. Najmä pre model 3008 pôjde o vítanú zmenu, keďže konečne dostane pohon všetkých kolies, ktorý bude navyše využiteľný aj pri čisto elektrickej jazde. Vďaka tomu môže riadiaca jednotka teoreticky veľmi rýchlo a presne rozdeľovať krútiaci moment na kolesá a dosiahnuť dobrú trakciu v teréne. Či to tak bude, ukáže prax. Už teraz je však jasné, že model 3008 získa poriadny výkon. Viac v nasledujúcom článku.

Do Paríža priniesol francúzsky výrobca kombi model Peugeot 508 SW vo verzii First Edition. V podstate ide o dobre vybavený model, vychádzajúci z verzie GT, so špeciálnymi prvkami. Odlíšiť ho môžeme podľa prednej masky lemovanej lesklým čiernym rámom. Špeciálnym prvkom výbavy sú aj dvojfarebné 19-palcové kolesá Augusta. 508 SW First Edition bude k dispozícii v troch farbách - Dark Blue, Pearly White a Amazonite Grey. O pohon sa postarajú výkonné motory PureTech 225 a BlueHDi 180, oba s osemstupňovou automatickou prevodovkou.

Vo vnútri má na záujemcov zapôsobiť čierna, prípadne červená koža Sellier a drevené doplnky vrátane dreveného obkladu dlážky batožinového priestoru. Súčasťou je zamatový poťah na ochranu podlahy pri nakladaní batožiny. Chýbať nemôže i-Cockpit, 10-palcový dotykový displej, ale do výbavy sa dostal aj systém nočného videnia. Tento prvok poznáme najmä z luxusných áut a Peugeot sa chváli, že model 508 ho má ako jediný vo svojom segmente. Nočné videnie dokáže zaznamenať živé bytosti až do vzdialenosti o 200 m ďalej, ako dosvietia diaľkové svetlá. Špeciálnu verziu Peugeotu 508 SW s prívlastkom First Edition si možno rezervovať prostredníctvom online stránky.

Peugeot 508 SW First Edition (10 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio