AUTO.sk AUTO.sk

Krásne kombi Volvo V60 prichádza aj v terénnej verzii Cross Country
zdroj: Volvo

Krásne kombi Volvo V60 prichádza aj v terénnej verzii Cross Country

Volvo V60 Cross Country si zachovalo eleganciu vydareného kombi, svojimi parametrami pre terénnu jazdu však môže bez problémov konkurovať aj mnohým SUV.

Označenie Cross Country používa Volvo už 20 rokov. Skrýva sa za ním upravená verzia vozidla, určená aj pre jazdu mimo bežných ciest. Prejsť na chatu, na ryby, alebo sa len jednoducho predrať cez hlbší sneh kdesi v odľahlej časti Švédska a na druhý deň zas precestovať pol krajiny rýchlo a komfortne - práve na tieto požiadavky má odpovedať nové Volvo V60 Cross Country. Vo Švédsku boli vozidlá tohto typu mimoriadne obľúbené a záujem o ne pretrváva aj po boome SUV. Podobné vozidlá nájdeme aj u iných automobiliek, za takou Škodou Octaviou Scout nemusíme chodiť ďaleko. Vozidlá tejto kategórie spája pohon všetkých kolies, plastová ochrana spodnej časti karosérie a upravený a zvýšený podvozok. 

Volvo V60 Cross Country
Volvo

Volvo v jednom smere predsa len vytŕča. Je totiž výraznejšie orientované na terén, o čom svedčí najmä svetlá výška. Cross Country má podvozok až o 75 mm ďalej od cesty v porovnaní so štandardným modelom V60. Pre porovnanie konkurenčná Octavia Scout je len o približne 30 mm vyššie v porovnaní so štandardným modelom a so svetlou výškou 171 mm sa na 210 mm v podaní nového Volva V60 Cross Country nechytá. V tomto ohľade môže kombi od Volva bez problémov konkurovať mnohým SUV, pritom si však zachováva eleganciu kombi verzie, ktorá sa Švédom po dizajnovej stránke veľmi vydarila. 

Volvo V60 Cross Country
Volvo

V teréne sa spoľahne nielen na vyššiu svetlú výšku a pohon všetkých kolies, ale aj na elektroniku. Vďaka nej má vo výbave asistent zjazdu z kopca a špeciálny režim pre jazdu v teréne. Z pohľadu komfortu, pripojenia a techniky na druhej strane nezaostáva za svojimi súrodencami. Aj verzia Cross Country napríklad dostala systém Pilot Assist, ktorý pomáha vodičovi šoférovať, zrýchľovať a brzdiť do rýchlosti 130 km/h. Pod kapotu Cross Country sa dostanú dva štvorvalcové motory. Benzínový agregát T5 s objemom 2,0 l poskytne výkon 184 kW. O niečo nižší maximálny výkon 140 kW dosahuje naftový motor s rovnakým objemom. Neskôr do ponuky pribudnú mild hybridné varianty, a tak isto aj plug-in hybridy (nabíjateľné zo siete).

Volvo V60 Cross Country - prvé fotky (18 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio