AUTO.sk AUTO.sk

BMW ukázalo novú víziu: iNEXT bude obývačka na kolesách
zdroj: BMW

BMW ukázalo novú víziu: iNEXT bude obývačka na kolesách

Nová štúdia z dielne BMW je veľmi atraktívna. Automobilka dokonca plánuje skutočnú produkciu.

Obývačka na kolesách. Presne tak mníchovská automobilka popisuje interiér auta, o ktorom hovorí, že predefinuje budúcnosť mobility. BMW iNEXT odpovedá na otázky, ako sa budeme prepravovať v budúcnosti a využíva aj prvky autonómnej jazdy. Automobilka hovorí, že má v pláne poslať koncept do produkcie. Udiať by sa tak malo v roku 2021.

BMW iNEXT
Zdroj: BMW

Vízia značky nesie už na prvý pohľad niekoľko rukopisov, ktoré sú vlastné všetkým novým vizualizáciám budúcnosti z dielne BMW. Ide napríklad o vynovenú mriežku chladiča, ktorá neposlúži na chladenie. Pod kapotou bude totiž séria elektromotorov, ktoré sa nepotrebujú chladiť centrálne v strede. Miesto toho bude vybavená množstvom senzorov na sledovanie dopravy. Zmenil sa však aj dizajn. Namiesto bežných "fúzov" so zvislou mriežkou oddelených v strede, má vízia iNEXT prepojený tento priestor. Teraz pripomína viac obličky.

Karoséria auta pripomína svojimi kolesami, líniami a dverami. Tie sa otvárajú proti sebe ako na Rolls Royce. Zadné svetlá v znamení minimalizmu majú iba jeden LED pásik a tie predné sú tiež ako oči vykúkajúce spoza nejakej štrbiny. BMW iNEXT tak pôsobí mohutnejšie, robotickejšie a prísnejšie ako ostatné modely BMW doteraz.

BMW iNEXT (13 obrázkov v galérii)

Interiér príliš opisovať nebudeme, fotografie hovoria za seba. Minimalizmus a jednoduchosť v každom kúsku. Ako hovorí samotná automobilka, snažila sa orientovať budúcnosť mobility na ľudí. V dnešnej dobe sa všetci zaoberajú vývojom autonómnej jazdy a zabúdajú, že ide o ľudí. Ak auto bude technicky prepracované, ale ľudí nezaujme, nebude mať veľký úspech. Automobilka preto hovorí o iNEXT rada ako o obývačke na kolesách. Snažila sa vytvoriť priestor, kam sa budete radi vracať. My by sme si ho rozhodne radi vyskúšali. Sme však skeptickí, lebo si myslíme, že práve v ňom sa vykonajú najväčšie škrty, ak sa auto bude mať dostať do produkcie.

BMW iNEXT
Zdroj: BMW


Nový elektromobil sa ponesie v znamení smart riešení a konektivity. V rámci jazdy dostane režimy Boost a Ease. Prvý z nich bude určený pre zážitok z jazdy za volantom, druhý bude autonómne prevážať pasažierov. Do akej miery autonómna jazda bude, to závisí od vývoja legislatívy. V Európe máme jednu z najprísnejších.

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio