AUTO.sk AUTO.sk

Video: Pozrite si, ako trpia vaše schopnosti, keď používate mobil

Zvládli by ste jazdu s mobilom v ruke? V bežnej premávke sa nám zdá normálna. V krízových situáciách môže byť fatálna.

Predstavte si túto situáciu. Prídete do autoškoly na jazdu, a v tom vám povedia, že počas dnešnej jazdy musíte používať mobil. V bruselskom centre jazdy nejde o fikciu, ale o skutočný fakt. Mobilné telefóny a nebezpečenstvo, ktoré so sebou prinášajú sa ľuďom zdá až príliš vzdialené. Ide o paradox, keďže telefón používa takmer každý vodič. Belgická autoškola si preto povedala, že vodičov zbaví tohto zlozvyku ešte skôr, ako si ho stihnú vypestovať. Hovorí sa, že najlepšie je si aj strašné veci vyskúšať na vlastnej koži.

Inštruktor autoškoly nahovoril svojim študentom, že v zmysle novej smernice Európskej únie musia študenti autoškoly absolvovať jazdu s používaním telefónu. Tie sa vraj používajú tak často, že sa úrady rozhodli radšej testovať schopnosti vodičov s tým, že telefón už používať budú namiesto toho, aby ich perzekvovali.

Uchádzači o vodičský preukaz tak boli nútení absolvovať testovaciu trať v skúšobných podmienkach s telefónom v ruke, pričom inštruktor im diktoval, čo majú napísať. Na trati sa objavovali rôzne prekážky a obmedzenia, s ktorými sa esemeskujúci vodiči museli popasovať. Výsledok? Hrozivý.

Video jasne zachytáva pochybenia vodičov ako aj fakt, že by ani jeden skúšku neabsolvoval. Všetci sa zhodli, že jazda s telefónom v ruke je veľmi nebezpečná. Nejde o žiadnu novinku. Tentokrát sa však k osvete pristupuje z úplne iného uhla.

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio