AUTO.sk AUTO.sk

Pálavský Oldtimer 2018: Cenu Concourse d'Elegance získal Ford T z roku 1911
zdroj: Marian Bazala

Pálavský Oldtimer 2018: Cenu Concourse d'Elegance získal Ford T z roku 1911

Prvé stretnutie veteránov na Pálavskom Oldtimeri kazilo počasie. Dobové kostýmy a hlavne historické autá však stáli za to.

Pálavský Oldtimer nemá dlhú históriu. Tá sa začala písať len tento rok v dňoch 31.8. - 2.9. Ani chvíľu nad účasťou v ňom nezaváhala posádka Hanka a Slávek Hadrabovci z Liberca. Na zraz priviezli svoj Triumph Roadster 2000 z roku 1949. Stalo sa však to, čo nemá žiadny veteránista rád. Pršalo. Problém to bol najmä pre kabriolety a na otvorenú strechu mohli posádky zabudnúť. "Aj naša "Teggie" mala plátennú strechu zatiahnutú a ja som fungovala ako vnútorný stierač, pretože sa voda snažila preniknúť dovnútra auta", popisovala nepriaznivé počasie na akcii Hanka Hadrabová. V priebehu podujatia sa počasie na krátku chvíľu umúdrilo a došlo aj na otvorenie strechy.

Pálavský Oldtimer 2018 - 1 (25 obrázkov v galérii)

Počas zrazu mali veterány tradične niekoľko zastávok. Jedna z nich bola v Mikulove, kde starosta odovzdal cenu Concourse d'Elegance Fordu T z roku 1911, ktorý bol zároveň najstarším autom na zraze. Prvého ročníka sa zúčastnili vozidlá ako Rolls Royce Phantom z roku 1928, Chenard Walcker z roku 1912, Ford A, Cadillac, Packar a veľké zastúpenia mali aj autá československej výroby ako Aero, Škoda, Tatra, alebo Praga. Chýbať nemohli ani posádky v dobovom oblečení . Viac si môžete pozrieť v galérii Mariána Bazalu.

Pálavský Oldtimer 2018 - 2 (25 obrázkov v galérii)

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio