AUTO.sk AUTO.sk

Ako Maťo Homola sa môžete cítiť aj vy. Dali ho do počítačovej hry
zdroj: Maťo Homola

Ako Maťo Homola sa môžete cítiť aj vy. Dali ho do počítačovej hry

Asi to nie je práve meradlom úspechu pre jazdca WTCR, no iste ho to potešilo :)

O počítačových hrách sme na našom automobilovom webe hádam ešte nepísali. Ak sa však motošport spojí s počítačmi, môže to priniesť príjemný zážitok pre každého, kto sa na okruh nedostane. Po novom je súčasťou jednej z počítačových hier aj rodák zo Slovenska, Maťo Homola.

Teda nie tak on, ako jeho auto. Počítačový racingový simulátor RaceRoom Racing Experience vydal v auguste rozšírenie, ktoré zahŕňa aj pretekárske špeciály FIA WTCR. Vďaka tomu si aj vy môžete za svojimi obrazovkami sadnúť do Maťovho Peugeota 308 TCR. Podľa samotného Homolu je spracovanie v počítačovej hre veľmi realistické. Skutočný zjav auta vraj kopíruje do poslednej nálepky.

RaceRoom Homola
Zdroj: Maťo Homola

Maťo však nie je iba postavičkou v hre. Pri vývoji herného zážitku z jeho auta bol dokonca významným poradcom. Radil vývojárom, ako sa auto správa v zákrutách a pri daných uhloch natočenia volantu. Vďaka informáciám priamo od neho auto sedí na ceste v hre rovnako ako v realite a dostane sa do šmyku vtedy, kedy by sa dostalo aj na skutočnej trati. Práve vďaka tomu bude zážitok podľa možností čo najrealistickejší.

Peugeot 308 TCR s výkonom 261 kW je poháňaný preplňovaným benzínovým štvorvalcom o objeme 1.6 litra. Maťa v rámci pohára FIA WTCR 2018 uvidíme ešte v Číne, Japonsku a Macau.

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio