AUTO.sk AUTO.sk

Volkswagen T-Cross: Najmenšie SUV značky má byť naozaj praktické
zdroj: Volkswagen

Volkswagen T-Cross: Najmenšie SUV značky má byť naozaj praktické

Volkswagen T-Cross nebude vynikať vonkajšími rozmermi. Vo vnútri však ponúkne praktické riešenia, ktoré výrazne zlepšia využiteľnosť vnútorného priestoru.

Volkswagen predstavuje svoj najmenší crossover vo videu. Stále maskovaný model T-Cross nám v ňom automobilka vykresľuje ako praktické vozidlo - malé vonkajšími rozmermi, ale priestranné zvnútra. Pri porovnaní objemu batožinového priestoru so sesterským a veľkostne porovnateľným modelom Arona ťahá T-Cross na prvý pohľad za kratší koniec. S objemom 385 l zaostáva za Aronou presne o 15 l a zrejme tak v základnom usporiadaní poskytne viac miesta pre posádku vzadu. 

Volkswagen

T-Cross má však veľkú výhodu v podobe posuvnej zadnej lavice a objem batožinového priestoru tak môže narásť na 455 l, po sklopení sedadiel až na 1 281 l. Maximálny objem 1 281 l je podľa Volskwagenu najlepší v segmente a prekonáva aj Citroen C3 Aircross (1 255 l). Citroen má však väčší základný objem kufra 410 l, ktorý po posunutí sedadiel vzrastie na 520 l.

Volkswagen

T-Cross má s Citroenom okrem posuvnej lavice ešte jedno spoločné riešenie pre čo najlepšie využitie vnútorného priestoru. Operadlo spolujazdca vpredu možno sklopiť, čo umožňuje prevoz dlhých predmetov. Do T-Crossu sa po posunutí zadných sedadiel zmestia až dve tašky s hokejovým výstrojom, čo je naozaj úctyhodné. Hokejový výstroj je často naším meradlom batožinového priestoru, takže vieme, o čom hovoríme. Praktickosť auta vo videu predviedli profesionálni hokejisti nemeckého klubu Grizzlys Wolfsburg, Jeff Likens a Armin Wurm.

Sedenie v T-Crosse je vysoké. Vodič so spolujazdcom majú sedadlo vo výške 597 mm, zadné sedadlá sú ešte vyššie, vo výške 652 mm. Takéto kaskádovité riešenie zlepšuje výhľad na okolitú krajinu pre posádku, sediacu vzadu. Oficiálne predstavenie Volkswagenu T-Cross je naplánované na jeseň a s predajom sa začne v budúcom roku.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio