AUTO.sk AUTO.sk

Zapadnutý v piesku? Nový Mercedes GLE z neho vyskáče (video)
zdroj: Youtube

Zapadnutý v piesku? Nový Mercedes GLE z neho vyskáče (video)

Mercedes GLE si v zložitých situáciách v teréne pomôže skákaním. Vďaka novej funkcii sa ľahšie vyhrabe z piesku a zrejme aj z hlbšieho snehu.

Nový Mercedes GLE už nebude dlho čakať na oficiálne predstavenie. Za volant maskovaného prototypu sa už dostali aj vybraní novinári. O dizajne auta sa kvôli maskovaniu ešte veľa hovoriť nedá. Možno by sme mohli natipovať aj pohonné jednotky, ktoré sa do novej generácie dostanú. Chýbať nebude mild hybrid a neskôr by mal pribudnúť aj plug-in hybrid. 

Nový Mercedes GLE však na prvých videách zaujal niečím iným. Pri každom kolese je malý elektromotor, ktorý dokáže zdvihnúť vozidlo vyššie. Ide o pomocníka pri jazde v teréne. Ak však šofér tlačidlo pre nastavenie podvozka podrží dlhšie, tak Mercedes začne skákať. Tento "cool" prvok bol využívaný často pri tuningu a vozidlo dokázalo vďaka nemu na ulici "frajersky" skákať. Teraz to dokáže aj Mercedes, konštruktéri však mali pre takéto riešenie iný dôvod. GLE si skákaním pomôže pri zdolávaní terénu, napríklad pri výjazde z piesku. Viac ukazuje nasledujúce video.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio