AUTO.sk AUTO.sk

Turistu v Dubaji zachytili radary. Zaplatí 40 000 eur!
zdroj: Lamborghini

Turistu v Dubaji zachytili radary. Zaplatí 40 000 eur!

Dovolenka na požičanom superšporte sa Britovi extrémne predražila. Za štyri hodiny ho radar zachytil 33 krát.

Tak táto správa by sa pokojne hodila aj do kategórie motoršportu. Akurát objektívy nadšených fotografov vymenili automatické radary. Brit, ktorý sa vydal na dovolenku do Dubaja, už rýchlostný limit pravdepodobne nikdy neprekročí.

Vlastniť superšport je snom každého chlapca. Kto naňho však nemá, musí mu stačiť drahý prenájom. Ak sa však rozhodnete pre divokú jazdu uprostred Dubaja, môže sa vám váš výlet predražiť hneď niekoľkonásobne. Svoje o tom vie dvadsaťpäťročný Angličan, ktorý si prenajal Lamborghini Huracán a rozhodol sa ho poriadne vyskúšať. Pravdepodobne ho však nikto nevaroval, že v Dubaji, jednom z najznámejších miest Spojených arabských emirátov, platia rýchlostné limity. A už vôbec, že ich spravuje systém automatických kamier. Počas svojej jazdy uháňal ulicami mesta rýchlosťami prevyšujúcimi 230 km/h. Túto jazdu zachytili radary až 33 krát! Pokuta predstavuje približne 40 000 eur.

Brit sa ocitá v skutočne nezávideniahodnej situácií. Vyhnúť sa mu nepomôže ani cudzie štátne občianstvo. Pokuty v Dubaji sa totiž posielajú poštou priamo majiteľovi vozidla, teda autopožičovni Saeed Ali. V nej nechal nešťastník svoj pas ako zálohu. Ten mu spoločnosť nevydá, pokým nezaplatí plnú sumu. Britské zastupiteľstvá už sú oboznámené so situáciou a pripravené odhaliť falošné nahlásenie straty. Mladíka tak čakajú nepokojné dni.

Najnovšie z kategórie: Fun

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio