AUTO.sk AUTO.sk

Honda zverejnila slovenské ceny modelu CR-V
zdroj:

Honda zverejnila slovenské ceny modelu CR-V

Nová generácia rodinného SUV začína na sume 24 990 eur. Poháňať ju bude motor 1,5 VTEC Turbo z Hondy Civic.

Piata generácia Hondy CR-V bude od začiatku dostupná výlučne s benzínovým motorom 1,5 VTEC Turbo. Neskôr by sa mal v ponuke objaviť aj hybrid. S motorom 1,5 VTEC Turbo už máme skúsenosti z modelu Civic. Napriek prítomnosti turba ho konštruktéri vyladili tak, aby sa svojím prejavom približoval k atmosférickým motorom. Máme na mysli najmä plynulý nárast výkonu so stúpajúcimi otáčkami. Charakteristika motora môže byť v prípade modelu CR-V nakoniec predsa len trochu odlišná, keďže má trochu iné parametre. Pod kapotou Hondy CR-V ponúka výkon 127 kW, silnejšia verzia až 142 kW. Maximum dosiahne pri 5 600 otáčkach. Pochváliť sa môže krútiacim momentom 220 Nm (silnejšia verzia 243 Nm). Na pomery benzínu ide o celkom slušné číslo, ale ešte viac poteší fakt, že maximálny krútiaci moment je dostupný v širokom pásme otáčok a klesať začne až po prekročení hranice  5000 otáčok. 

Honda

S predajom novej Hondy CR-V sa začne začiatkom októbra, slovenský importér však už teraz zverejnil ceny. Najlacnejšia verzia so slabším motorom, šesťstupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom prednej nápravy začína na úrovni 24 990 eur. Záujemcovia o automatickú CVT prevodovku musia siahnuť po výkonnejšom motore a priplatiť si 2 200 eur. Automat na jednej strane ponúka komfort, ale lepšiu dynamiku neposkytne ani v spojení so silnejším motorom, horší je aj pri pohľade na papierovú spotrebu (6,6 l a 7,1 l). V zrýchlení z 0 - 100 km/h dosahuje podobný čas v rozmedzí 9,5 - 10 s. Pohon všetkých kolies je dostupný od hranice 29 990 eur. Kto potrebuje 7-miestnu verziu, musí zvoliť druhý stupeň výbavy Lifestyle a priplatiť si na vrch ešte 1 700 eur. 

Honda

Porovnávať všeobecne ceny vozidla s konkurenciou pri dnešných rôzne nastavených cenníkoch nie je možné. Porovnať sa dajú akurát dve konkrétne vozidlá s rovnako vyskladanou výbavou. Pozitívom je, že Honda sa zaradila medzi automobilky s férovým cenníkom. Ceny, ktoré vidíte v tabuľke, sú takmer konečné. V mnohých iných prípadoch totiž nie je ani cena najvyššieho stupňa výbavy zďaleka konečná a príplatkové prvky ju dokážu ešte poriadne zdvihnúť. V prípade Hondy CR-V si však môžete priplatiť iba spomínaných 1 700 eur za 7-miestnu verziu a 600 resp 800 eur za príplatkovú farbu.

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio