AUTO.sk AUTO.sk

Modernizácia Suzuki Vitara sa dotkne motorov aj interiéru
zdroj: Suzuki

Modernizácia Suzuki Vitara sa dotkne motorov aj interiéru

Suzuki po troch rokoch pristúpilo k modernizácii svojho úspešného modelu Vitara. Z ponuky vypustí benzínový motor 1,6 VVT a nahradí ho motormi Boosterjet.

V roku 2015 "vtrhlo" nové Suzuki Vitara na slovenský trh a spôsobilo menšie zemetrasenie. Trochu nečakane sa zaradilo medzi najpredávanejšie autá na Slovensku. Nové SUV nás v tom čase potešilo dobre fungujúcim pohonom všetkých kolies, ale za svoj úspech vďačí najmä aktraktívnejšiemu vzhľadu. Pri troche snahy na ňom nájdeme spoločné prvky s Range Roverom. Miernym sklamaním bolo spracovanie interiéru a kvalita použitých materiálov. Na fotkách vyzerala Vitara vnútri o dosť lepšie ako naživo. Práve v tomto smere očakávame zlepšenie s prichádzajúcou modernizáciou.

Suzuki Vitara 2019
Suzuki

Na oficiálnej mediálnej stránke Suzuki sme o faceliftovanej verzii Vitary v čase písania článku nič nenašli. Prvé informácie máme z jej britskej verzie, ale v zásade by mali byť platné aj pre zvyšok Európy. Podľa tlačovej správy by mal z ponuky vypadnúť benzínový motor s objemom 1,6 l VVT. K dispozícii tak ostane motor 1,4 Boosterjet, u nás predávany v modeli Vitara S. Do ponuky pribudne aj benzínový trojvalec s objemom 1,0 l. Oba motory sú prepĺňané turbom, a preto v porovnaní s 1,6 l VVT produkujú vyšší krútiaci moment a výkon v nižších otáčkach. Zo správy sme sa nič nedozvedeli o naftovom motore 1,6 DDiS, ktorý využíva dosluhujúca Vitara.

Suzuki Vitara 2019
Suzuki

Vzhľad Vitary sa po modernizácii zásadne nezmení. Úpravy sa dotknú prednej masky a spodnej časti nárazníka. Nový dizajn majú zadné LED svetlá a disky kolies. Vylepšení sa dočkali aj kritizované materiály v interiéri. Vrchná časť palubnej dosky by mala byť z mäkších materiálov a vylepšený je aj samotný prístrojový panel. Medzi "budíky" sa totiž vtesnal už aj farebný displej. Novú grafiku majú aj ukazovatele rýchlosti a otáčok motora. Po novom sú dvojfarebné: čierno-šedé. Na druhej strane Vitara ostala verná ovládaniu palubného počítača pomocou tyčiek, umiestnených v rohoch prístrojového panela, čo je podľa nás škoda.

Suzuki Vitara 2019
Suzuki

Vitara sa stane etalónom značky v oblasti implementácie bezpečnostných technológií. Do výbavy dostane systém núdzového brzdenia, asistent pre udržanie jazdného pruhu, čítanie značiek, monitorovanie slepého uhla a sledovanie premávky za vozidlom pri cúvaní z parkovacieho miesta. Oficiálne uvedenie modernizovanej Vitary je naplánované až na september. Dovtedy si musíme počkať aj na informácie o cenách.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio