AUTO.sk AUTO.sk

Prvý McLaren Senna sa dostal k zákazníkovi. Pozrite si na fotkách jeho špeciálne úpravy
zdroj: McLaren

Prvý McLaren Senna sa dostal k zákazníkovi. Pozrite si na fotkách jeho špeciálne úpravy

McLaren Senna s karosériou číslo 001 dostal viacero individuálnych úprav. Väčšina z nich odkazuje na legendu F1, Ayrtona Sennu.

Odovzdávanie nového auta zákazníkovi je v niektorých prípadoch malá ceremónia, platí to najmä pri odovzdávaní špeciálnych áut. McLaren Senna bez akejkoľvek pochybnosti špeciálny je. David Kyte, britský biznismen, je majiteľom niekoľkých McLarenov a teraz sa stal hrdým vlastníkom McLarenu Senna s číslom 001. To bola špeciálna chvíľa aj pre samotnú značku. 

Hneď po odovzdaní kľúčov majiteľovi sa spolu s ním v kolóne ďalších McLarenov vybrali na známy okruh Paul Ricard. Počas 1400 km výletu sprevádzali majiteľa v kolóne ďalšie tri McLareny Senna. Jeden z nich šoféroval Bruno Senna, synovec legendárneho pretekára F1, Ayrtona Sennu. Okrem toho sa do exkluzívnej kolóny zapojili aj McLaren 720S a McLaren 600LT. Konvoj superáut musel cestou z Anglicka na juh Francúzska vzbudzovať veľkú pozornosť. Veď vidieť  jazdiť McLaren Senna naživo ešte nemohlo veľa ľudí.

McLaren

Vozidlo s karosériou číslo 001 je navyše špeciálne aj v ďalších ohľadoch. Na mieru ušitý kus si zobralo do parády oddelenie McLaren Special Operations, ktoré má na starosti úpravy modelov podľa špeciálnych požiadaviek zákazníka. Vozidlo nastriekali kombináciou bielej a modrej farby Aurora Blue. Brzdové strmene majú modrý odtieň Burton Blue a matka na uchytenie kolesa má červenú farbu Volcano Red. 

McLaren

Nastriekanie modelu do špeciálnych farieb zabralo viac ako 600 hodín. Dvaja špecialisti dokopy dva týždne len prekrývali časti vozidla, aby boli jednotlivé farby nastriekané len na správne miesta. Ak by si náhodou niekto nebol istý, aký model má pred sebou, upozorní ho na to nápis Senna na bočných stranách prítlačného krídla. 

McLaren

Podpis legendárneho pretekára sa dostal na vnútornú stranu dverí na miesto, ktoré sa ukáže až po ich otvorení. Na plynovom pedáli sú vygravírované roky, v ktorých získal Ayrton Senna na McLarene titul majstra sveta F1.

McLaren

Na prednej kapote je vyobrazený brazílsky okruh Interlagos a znak McLarenu na ňom vyznačuje cieľovú čiaru. Písmeno "S", odkazujúce na Sennu, je vyšité na hlavových opierkach sedadiel. Podobných detailov by sme našli viac. Špeciálnu karbónovú úpravu majú aj kľúče od auta zafarbené na červeno.

McLaren

Cena za takýto špás sa vyšplhá minimálne na 850-tisíc eur. Za množstvo doplnkov, o ktoré sa postaralo oddelenie McLaren Special Operations si nový majiteľ ešte určite poriadne priplatil. Samotné peniaze však na takéto auto nestačia. McLaren ich predáva len overeným zákazníkom. David Kyte je ako vlastník viacerých McLarenov toho príkladom.

McLaren Senna 001 (17 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio