AUTO.sk AUTO.sk

Lamborghini Aventador SVJ je najrýchlejšie sériové auto na Nürburgringu (video)
zdroj: Lamborghini

Lamborghini Aventador SVJ je najrýchlejšie sériové auto na Nürburgringu (video)

Lamborghini Aventador SVJ sme ešte ani nemali možnosť vidieť bez maskovania a už má vo vrecku rekord. Pozrite si rekordné kolo vo videu.

Rekordne rýchle kolo na Nürburgringu je pre automobilky z hľadiska marketingu stále veľmi zaujímavé. Lamborghini Aventador SVJ sme ešte ani nemali možnosť vidieť bez maskovania a už má vo vrecku rekord. Vyše 20 km dlhú trať zvládlo v čase 6:44,97 minúty. Ide o nový rekord v kategórii sériových áut a čas druhého Porsche 911 GT2 RS prekonalo o 2,27 s. Rozdiel nie je priepastný a predpokladáme, že Porsche si rekord skôr či neskôr zoberie späť, ale v tejto chvíli je kráľom Lamborghini. Pre porovnanie nový Aventador SVJ bol o takmer 15 sekúnd rýchlejší ako Aventador SV. Absolútne najrýchlejšie kolo nedávno zaznamenalo Porsche s prototypom 919 Hybrid Evo.

Ak vás zaujíma, aké parametre sa skrývajú za označením SVJ, tak vás zatiaľ sklameme. Lamborghini oficiálne potvrdilo akurát pomer výkonu a hmotnosti 1,98 kg/k. Podľa neoficiálnych správ by sme však mali mať dočinenia s výkonom 566 kW, produkovaných benzínovým motorom V12 s objemom 6,5 l. Okrem odľahčovania a zvýšenia výkonu si Lamborghini na ceste za rekordom pomohlo aj aktívnymi aerodynamickými prvkami. Podvozok je podstatne tvrdší, optimalizovaný bol pohon a aj systém natáčania zadných kolies v zákrute.

Na oficiálne predstavenie Lamborghini Aventador SVJ a informácie o jeho presných parametroch si musíme počkať ešte pár týždňov. Veľká premiéra sa odohrá na podujatí Monterey Car Week. Zatiaľ si môžeme vychutnať rekordné kolo v podaní Lamborghini Aventador SVJ a jeho jazdca Marca Mapelliho na Nürburgringu. Cca v čase videa 5:30 si môžete všimnúť, ako Marco brilantne zvládol začínajúci šmyk pri brzdení pred nájazdu do zákruty.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Novinky

Pozri viac

Fun rádio