AUTO.sk AUTO.sk

Volkswagen Up! dostane poriadnu dávku adrenalínu a písmenká GTI
zdroj: Volkswagen

Volkswagen Up! dostane poriadnu dávku adrenalínu a písmenká GTI

Už šesť rokov poznáme maličký Up! ako malé mestské auto vhodné na krátke cesty a ideálne na parkovanie. Nová edícia, ktorú Volkswagen plánuje, bude oveľa viac. Okrem písmen GTI, ktoré pribudnú k názvu, koncern týmto spôsobom oživí legendárny prapôvodný Golf GTI.

Bude zaujímvavé sledovať, ako sa Up! popasuje s veľkými očakávaniami, ktoré doňho automobilka vkladá. Paradoxne, Up! bude konkurovať Golfu, ktorý je minimálne o radu vyššie. Dôvod, prečo nemecká automobilka nepoverila nový Golf oživením dávno zabudnutej legendy je jednoduchý. Golf medzičasom poriadne narástol. Už dávno nespĺňa technické parametre svojho historicky prvého GTI zástupcu.

Volkswagen Up! Dostane poriadnu dávku adrenalínu a písmenká GTI (7 obrázkov v galérii)

Nový Up! tak bude mať, podobne ako Golf GTI prvej generácie, váhu pod jednu tonu, maximálnu rýchlosť okolo 200 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 za 8,8 sekundy. Sú to čísla, ktoré v dnešnej dobe neohromia toľko ako kedysi, no v danej cenovej relácií sú nadpriemerné. I keď je vylepšený Up! zatiaľ len štúdiou, auto doplnené športovým dizajnom a duchom slávneho GTI si budeme môcť kúpiť už začiatkom budúceho roka.

Up! GTI vs. Golf GTI

zdroj: Youtube.com

Najnovšie z kategórie: Správy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio