AUTO.sk AUTO.sk

Faraday Future testuje svoj nový elektromobil. Pozrite si krátky zostrih

FF 91 je prvým modelom startupu Faraday Future. Pozrite si krátke video o tom, ako tento čisto elektrický model podstupuje podstupuje bezpečnostné testy.

Posledné dva mesiace boli pre americký startup kľúčové. Po kríze, ktorú Faraday Future zažíval v oblasti financovania sa veci konečne dostali do pohybu a automobilka je opäť o krok bližšie k produkcií svojho prvého elektrického modelu.

Na začiatku minulého mesiaca ohlásila spoločnosť povolenie na výrobu modelu FF 91 v meste Hanford v štáte Washington. Na konci júna sa spoločnosti podarilo získať potrebný kapitál približne 1,7 miliardy eur na naštartovanie procesov a na začiatku júla už vidíme prvé ovocie. Podľa nových správ plánuje startup stihnúť štart sériovej výroby do konca tohto roka.

FF 91 Test
Zdroj: Faraday Future

Toto tvrdenie podporuje aj nasledujúce video, ktoré automobilka zverejnila len nedávno. Ukazuje krátky zostrih testu Faraday Future FF 91. Ide o testy výdrže, ktoré sú povinné pre každý elektromobil. Testuje sa pri nich bezpečnosť prevádzky.

Na testovacej trati v štáte Ohio sa vydalo vozidlo na jazdu v diaľničnom režime. Vo vysokých rýchlostiach testovali dlhú jazdu a monitorovali správanie batérií. Išlo o kontrolu výdrže, prehrievania sa a ďalších vlastností, ktoré by mohli predstavovať riziko pri bežnom používaní.

FF 91
Zdroj: Faraday Future

V prvom teste išiel vodič až 250 km/h po dobu troch minút. V zápätí spomalil na 120 km/h, a tak išiel dve minúty. Celý tento cyklus opakoval po dobu pätnástich minút. Druhý test predstavoval 55 minút dlhú jazdu rýchlosťou takmer 200 km/h. Samozrejme, auto už bolo vyladené predtým. Validačné testy už boli iba nejakými finálnymi testami batérií a pohonu. Napriek tomu jazdiť takmer hodinu dvestovkou musí byť fascinujúci zážitok.

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio